Kamienna Góra w Gdyni

To ciekawe miejsce jest zarazem najmniejszą dzielnicą Gdyni. Jej niezwykłość i atrakcyjność bierze się stąd, że w całości usytuowana jest na morenowym wzgórzu, które nosi ta samą nazwę. Kamienna Góra stanowi jedną z bardziej luksusowych dzielnic Gdyni, jej główna zabudowa to wille znanych ludzi oraz zamożnych przedsiębiorców. Ceny znajdujących się tu nieruchomości są zdecydowanie wyższe niż w innych częściach miasta. Historyczna zabudowa, która znajduje się na terenie tej urokliwej dzielnicy od kilku lat wpisana jest do krajowego rejestru zabytków.

Na terenie Kamiennej Góry znajdują się miedzy innymi: Muzeum Marynarki Wojennej, port jachtowy oraz port Gdynia, Bulwar Nadmorski oraz kąpielisko a także Wydział Biologii  i Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Ciekawostką może wydać się fakt, że właśnie w tej dzielnicy w czasie II wojny światowej miał swa siedzibę gdyński oddział gestapo.

Pogoda Gdynia

Dzisiaj

10
Wiatr:
12 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
9.5 °C

Galeria zdjęć Gdynia

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Gdynia

Jedno z młodszych polskich miast, wybudowane niemal od podstaw na miejscu kilku rybackich wiosek. O powstaniu miasta zadecydowały ówczesne warunki polityczne, a także ekonomiczne. W 1918 r....