Buwar Nadmorski im. Nowowiejskiego

Jest to jedno z popularniejszych miejsc Gdyni, zarówno dla jej mieszkańców jak i dla osób przybywających tu w celach czysto turystycznych. To urokliwa blisko dwukilometrowa promenada. U jej początku stoi pomnik trzech ryb autorstwa Adama Smolany. Są to gdyńskie flądry. Ryby są symbolem Gdyni, znajdują się zarówno w jej herbie  jak i miejskiej fladze, a symbolizować mają stały i nierozerwalny związek tego miasta z morzem.

W miejscu dzisiejszego bulwaru w latach 20-tych istniała piaszczysta promenada, jednak kolejne lata przyniosły liczne remonty i w latach 30-tych powstała tam opaska z betonu tylko nieznacznie przypominająca tę istniejąca dziś. Między nią a zboczem Kamiennej Góry istniała żwirowa dróżka. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca lat 40-tych,a dokładniej do roku 1949 kiedy to promenada rozstała zniszczona przez sztorm.

Blisko dziesięć lat później powstał Społeczny Komitet Budowy Nadmorskiego Bulwaru, a dzięki jego wytężonej działalności w 1969 roku oddano do użytku,istniejący w tej postaci do dziś Bulwar Nadmorski. To wspaniałe miejsce, gdzie można rozkoszować się widokiem morza oraz plaży. Widoki są niezapomniane dlatego każdemu warto polecić spacer w tym przepięknym miejscu.

Pogoda Gdynia

Dzisiaj

19
Wiatr:
11 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
23 °C

Galeria zdjęć Gdynia

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Gdynia

Jedno z młodszych polskich miast, wybudowane niemal od podstaw na miejscu kilku rybackich wiosek. O powstaniu miasta zadecydowały ówczesne warunki polityczne, a także ekonomiczne. W 1918 r....