Znajdź swój wymarzony nocleg

Poznań
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Hotele

Noclegi Poznań

Poznań to szóste pod względem wielkości miasto Polski. Położone na Pojezierzu Wielkopolskim nad Wartą w zachodniej części kraju, czyni to miejsce jednym z najchętniej odwiedzanych miast. Poznań to historyczna stolica Wielkopolski, był ośrodkiem religijnym państwa Piastów oraz siedzibą władców Polski. Znajdziemy więc w nim wiele cennych zabytków oraz obiektów ulokowanych w tutejszych muzeach. W katedrze poznańskiej znajduje się grobowiec Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. Poznań to ważny ośrodek turystyki, handlu i przemysłu. Stanowi kluczowy węzeł komunikacyjny oraz kolejowy. Znajduje się tu międzynarodowy port lotniczy Poznań-Ławica. Wizytówką miasta są rozbudowane w ostatnich latach tereny rekreacyjne wokół Jeziora Maltańskiego. Wytyczone są trasy spacerowe oraz rowerowe, pole do minigolfa, parki linowe, kolejka górska Adrenaline, Nowe Zoo, centrum handlowe oraz liczne place zabaw. Znajduje się tam również atrakcja dla wszystkich rodzin z dziećmi, czyli park wodny Termy Maltańskie z aquaparkiem, basenami, saunami oraz centrum Spa. Poznań to czwarte najchętniej odwiedzane miasto przez Polaków i słusznie. To świetne miejsce z piękną historią, bogatą architekturą i dużymi walorami przyrodniczymi.

Noclegi w Poznaniu

Baza obiektów noclegowych Poznania jest szeroko rozwinięta. Miasto oferuje każdy możliwy rodzaj zakwaterowania w różnym przedziale cenowym. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Centrum Poznania to hotele o wysokim standardzie oraz apartamenty. Znajduje się wiele hosteli oraz pokoi gościnnych. Nieco dalej od Rynku znajdziemy już tańsze obiekty, jak kwatery prywatne, pokoje gościnne, pensjonaty. W Poznaniu znajdują się również schroniska młodzieżowe oraz pole namiotowe nad jeziorem Maltańskim.

Atrakcje Poznania

Poznań to bogactwo cennych zabytków oraz historycznych budowli. Godne odwiedzenia jest Muzeum Historii Poznania oraz Muzeum Instrumentów Muzycznych z eksponatami instrumentów ludowych, również światowych. Miłośnicy historii odnajdą się na Ostrowie Tumskim. Jest to wyspa na rzece Warcie, na której został zbudowany obronny gród. Znajduje się tu bazylika archikatedralna św. Piotra i św. Pawła, gdzie spoczywają pierwsi Piastowie (Mieszko I, Mieszko II, Bolesław Chrobry oraz Kazimierz Odnowiciel). Największą atrakcją Poznania jest oczywiście Stare Miasto ze słynnym ratuszem. Mówi się o nim, że stanowi jedną z najładniejszych renesansowych budowli Europy. Najbardziej charakterystyczną ozdobą ratusza są poznańskie koziołki, które trykają codziennie w południe do muzyki hejnału. Poznań to szereg możliwości aktywnego spędzania czasu. Przez miasto wiodą liczne szlaki turystyczne: Trakt Królewsko-Carski śladami władców Polskich, Szlak Piastowski, Romański, Wielkopolska Droga św. Jakuba, czy Trasa Kórnicka. Dla rowerzystów biegnie trasa dookoła miasta, tzw. Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania. Najmłodsi bawią się w tutejszym ZOO, parku Wilsona z palmiarnią oraz w ogrodzie botanicznym. Miasto to miejsce odbywania się cyklicznych imprez kulturalno-rozrywkowych, jak Malta Festival, Ale Kino!, Animato, czy Off Cinema.

29
od 75 PLN

Pensjon Polska

(2)
Hotele, 60-595 Poznań , ul.  Polska 56/58
10
od 229 PLN

Hotel Mat's

Hotele, 60-378 Poznań , ul. Bułgarska 115
12
od 125 PLN

Meridian

Hotele, 60-605 Poznań , ul.  Litewska 22
20
od 120 PLN

Hotel MCM

(3)
Hotele, 61-802 Poznań , ul.  Skośna 1
20
od 150 PLN

Villa Toscania

Hotele, 60-277 Poznań , ul. Grochowska 23
20
od 120 PLN

Hotel IOR - Centrum Kongresowe

Hotele, 60-318 Poznań , ul. Władysława Węgorka 20
28
od 64 PLN

Hotel TOPAZ***

Hotele, 61-579 Poznań , ul. Przemysłowa 34A
28
od 194 PLN

Hotel Royal ***

Hotele, 61-808 Poznań , ul. Św. Marcin 71
12
od 100 PLN

Atlantis

Hotele, 60-184 Poznań , ul. Złotowska 82-84
25
od 330 PLN

Hotel Apart A2

Hotele, 61-306 Poznań , ul. Szczepankowo 89

Noclegi w okolicy

12
od 160 PLN

Hotel Wielspin

Hotele, Puszczykowo, 14 km od miejscowości Poznań
7
od 60 PLN

HOTEL & RESTAURACJA „Szaffran"

Hotele, Września, 45 km od miejscowości Poznań
1 2

Noclegi w okolicy