Łódź to trzecie pod względem ilości mieszkańców miasto w Polsce oraz jeden z największych ośrodków kultury i przemysłu. W przeszłości również kolebka przemysłu włókienniczego oraz filmowego. W 1945 roku została założona Wytwórnia Filmów Fabularnych, która stała się największym centrum produkcji filmowej w Polsce. To intrygujące miasto o różnych stylach. Z jednej strony budynki, pełniące w przeszłości funkcję zakładów i hal produkcyjnych, a z drugiej nowoczesne pałace, wille oraz niezliczona ilość street artu. Ulica Piotrkowska z Off Piotrkowską to oryginalne miejsce na piątkowe wieczory, pełne nietuzinkowych kawiarni, pubów, restauracji oraz niezliczonej ilości muzeów. Off Piotrkowska to jedna z poindustrialnych przestrzeni zaaranżowana obecnie na pracownie architektów, designerów, projektantów mody. To dawna przędzalnia oraz tkalnia, a dziś miejsce z klubokawiarniami, klubami muzycznymi, salami prób, showroomami. Całość sprawia, że nie bez powodu Off Piotrkowska została uznana w 2014 roku za jeden z nowych cudów Polski przez czytelników polskiego Travellera. Łódź to również zieleń, podziemne wody oraz kanały, palmiarnia, zoo i szereg innych atrakcji również dla najmłodszych, ale o tym za chwilę.
Noclegi w Łodzi
Łódź to kompleks różnorodnych hoteli, hosteli oraz apartamentów o różnym standardzie oraz przedziale cenowym. Niektóre znajdują się w centrum miasta, a niektóre na cichych terenach obok parków, zielonych terenów, zacisznych uliczek. Miasto Łódź oferuje liczne kwatery prywatne oraz pokoje gościnne. W zależności od naszych potrzeb oraz finansowych możliwości możemy znaleźć dogodne miejsce noclegowe. Wystarczy wpisać odpowiednie parametry w wyszukiwarce i voila! Jedziemy do Łodzi!
Co robić w Łodzi?
Oczywiście męczymy się wszędzie tam, gdzie nie znajdujemy ciekawych obiektów i miejsc godnych naszej uwagi. Niektórzy z nas mają wąski krąg zainteresowań, ale za to dogłębnie badają i wchodzą w interesujący ich temat, a niektórzy z nas interesują się dziesiątkami rzeczy na raz. Łódź to właśnie takie miejsce wielu obiektów, budynków oraz przestrzeni o różnorodnej tematyce, że nie sposób się nudzić. Przejście samą ulicą Piotrkowską ze zwiedzaniem przydrożnych kamienic oraz zabytków to nie lada wyczyn. Jako, że Łódź nie należy do najstarszych miast Polski, większość obiektów wywodzi się z XIX oraz XX wieku. Wzdłuż Piotrkowskiej trafiamy na klasycystyczną Białą Fabrykę Geyera, będące obecnie Muzeum Włókiennictwa - kolejny nowy cud Polski. Znajdziemy tam również jeden z najwyższych polskich kościołów (ponad 100 m wysokości). To neogotycka Bazylika Archikatedralna, wzorowana na niemieckim kościele w Ulm. Uwagę przyciąga pałac Juliusza Heinzla, zbudowany w eklektycznym stylu. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta Łódź. Miasto to zespół pofabrycznych budynków rodzin Poznańskich oraz Scheiblerów. Na tej liście znajduje się Księży Młyn - kompleks fabryczno-mieszkalny Karola Scheiblera. To osobna dzielnica Łodzi, ale dawniej stanowiło centrum fabryk, pracowniczych mieszkań, szkół, szpitali, a nawet własnej waluty. Przejdźmy teraz do Łodzi zielonej, wodnej oraz rozrywkowej. Przez miasto przepływa aż 19 rzek oraz strumieni niewidocznych z zewnątrz. Większośc z nich to płynące w podziemiach, głęboko ukryte strumyki, które odegrały istotną rolę w przemysłowym rozwoju miasta. Łatwy dostęp do wody umożliwił budowanie na ich bazie foluszy, a w końcu ustawiania szeregu fabryk włókienniczych. W Łodzi znajduje się Ogród Botaniczny z palmiarnią oraz różne parki i tereny zielone. Znajdziemy tu zoo, aquapark oraz szlak spacerowy śladami postaci z bajek, tzw. Łódź Bajkowa. Największy teren rekreacyjny w mieście to Las Łagiewnicki ze zbiornikami wodnymi. To jednocześnie jeden z największych kompleksów leśnych w Europie. Największy obiekt kulturalno-handlowo-usługowy to Centrum Manufaktura - dawny kompleks fabryk Izraela Poznańskiego. To drugie pod względem powierzchni centrum w Europie Wschodniej. Organizowane są tam koncerty, zawody sportowe oraz liczne imprezy. W lecie dużą część rynku zajmuje plaża, a zimą - lodowisko. Łódź to miasto okrzyknięte niejednokrotnie polskim centrum kultury oraz miejsce warte odwiedzenia, choćby na weekend.
Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Łodzi
Ile kosztuje nocleg za dobę w Łodzi?
Średnia cena za nocleg w Łodzi wynosi około 76 zł za dobę.
Ile kosztuje nocleg na weekend w Łodzi?
Średnia cena za nocleg na weekend w Łodzi wynosi 137 zł.
Jakie typy obiektów są popularne w Łodzi?
Najpopularniejsze typy obiektów w Łodzi to apartamenty, kwatery prywatne i pokoje gościnne.
W których obiektach w Łodzi mogę zapłacić kartą?
Większość obiektów noclegowych w Łodzi akceptuje płatność kartą. Jeżeli chcesz zapłacić za nocleg kartą, skorzystaj z menu po lewej stronie ekranu. W rubryce “udogodnienia” znajdziesz dodatkową opcję “akceptujemy karty płatnicze”. Wyświetlone wyniki pokażą wszystkie miejsca, w których możesz dokonywać płatności kartą.
Jaki obiekt noclegowy w Łodzi jest najlepiej oceniany?
Wszystkie obiekty noclegowe Łodzi znajdujące się w naszej bazie posiadają wysokie oceny gości. Aby wybrać obiekt odpowiadający Twoim potrzebom należy wybrać interesujący Cię typ obiektu a porównując oferty warto sugerować się ilością oraz rodzajem opinii poprzednich klientów danego obiektu.
Które obiekty noclegowe w Łodzi są najlepsze na pobyt z dzieckiem?
Wiele obiektów w Łodzi posiada specjalne udogodnienia dla rodzin z dziećmi. W menu po lewej stronie ekranu znajdziemy interesujące nas opcje w rubryce “udogodnienia”. Jeżeli potrzebujemy konkretnego akcesoria dla dziecka (łóżeczko, przewijak), najlepiej skontaktować się z gospodarzem w prywatnej wiadomości.
Jakie obiekty w Łodzi akceptują zwierzęta domowe?
Wiele obiektów w Łodzi akceptuje obecność zwierząt domowych. Aby je wyszukać należy zaznaczyć odpowiednią opcję w rubryce udogodnienia w menu po lewej stronie ekranu.
W których obiektach w Łodzi oferowane jest wyżywienie?
Aby wyszukać obiekty noclegowe w Łodzi oferujące wyżywienie, należy skorzystać z menu po lewej stronie ekranu - rubryka Udogodnienia, opcja “wyżywienie” albo “stołówka”.