Kolej linowo- torowa na Gubałówkę

Nie ma chyba nikogo, kto będąc w Zakopanem nie odwiedziłby Gubałówki. Jest to szczyt, którego wysokość sięga 1126m.n.p.m.  znajduje się po północno-zachodniej stronie Zakopanego. Na Gubałówkę można dostać się pieszo lub wyjechać kolejką linowo-terenowa. Dolna stacja kolejki na Gubałówkę znajduje się na przedłużeniu Krupówek, na końcu uroczego targowiska gdzie można zakupić piękne regionalne wyroby. Zarówno w czasie podróży kolejką jak i pieszej wycieczki można podziwiać piękny krajobraz oraz panoramę całego miasta, nad którym góruje szczyt. Na szczycie znajduje się kilka atrakcji. Jest to między innymi plac zabaw dla dzieci, zjeżdżalnia grawitacyjna oraz stok narciarski Amatorów pieszych wędrówek na pewno zainteresuje i skusi Papieska Trasa (tzw. Papieski Szlak) z Gubałówki na Butorowy Wierch. Dochodząc na Butorowy Wierch można zjechać w dół kolejką krzesełkową podziwiając piękno tatrzańskiej przyrody.

Niewątpliwie godnym polecenia jest zdobycie tego stosunkowo niewysokiego szczytu o łagodnym podejściu, ponieważ widoki jakie się z niego roztaczają są naprawdę niezwykłe i pozostaną na długo w pamięci każdego turysty i wielbiciela gór.

Pogoda Zakopane

Dzisiaj

25
Wiatr:
8 km/h
Opady:
2 mm
T. odczuwalna:
29.5 °C

Galeria zdjęć Zakopane

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Zakopane

Zakopane – uważane za „zimową stolicą Polski". To najwyżej położone miasto w Polsce. W Zakopanem kończy swój bieg kilka górskich potoków, które wspólnie zasilają rzekę Zakopiankę – dopływ...