Przewodnik Wysogotowo

Wysogotowo to wieś w powiecie poznańskim w gminie Tarnowo Podgórne. Jest to typowa satelita wielkiej aglomeracji. Ma niewielu stałych mieszkańców. Do Poznania można dojechać komunikacją podmiejską. Mieszczą się tutaj siedziby wielu dużych i małych firm. Hoduje się tu kury i ryby egzotyczne, działają różne wytwórnie i pracownie rzemieślnicze oraz artystyczne. Mają tu swoje siedziby hurtownie i zakłady dystrybucyjne. Reprezentują one różne branże: motoryzacja, farmacja, budownictwo, meblarstwo. Działają też liczne zakłady usługowe. Nie da się ukryć, że najdłuższą lekturą dotyczącą Wysogotowa jest katalog firm. Osobnym horrorem jest fakt, że wiele firm ma ten sam adres, posesje są bardzo duże i znalezienie adresu to praktycznie dopiero połowa drogi do szukanej firmy (chyba, że jest to coś dużego, co bardzo trudno przeoczyć; często taka firma służy za punkt orientacyjny)

Oprócz tego w Wysogotowie jest wiele miejsc noclegowych. Jeżeli interesy lub przesiadka w Poznaniu zmuszą nas do noclegów tej miejscowości, warto zarezerwować dzień czy dwa więcej i zobaczyć Poznań. Tam stale coś się dzieje i nawet znając dobrze miasto warto sprawdzić, co się zmieniło od ostatniej wizyty. Można wziąć udział w jakiejś imprezie, obejrzeć wystawę, wybrać sie do teatru, kina albo na koncert. Można też odbyć orgię zakupów albo odwiedzić ośrodek typu Day Spa.

               Można też postąpić inaczej. Zostawić duże miasto na boku i zwiedzić okolice Poznania. Zabranie dzieci na wycieczkę szlakiem Piastowskim to wspaniała lekcja historii. Żeby pokazać większość z tego Szlaku i żeby dzieci zrozumiały, na taki wyjazd trzeba przeznaczyć kilka dni. Dzieciom trzeba przedtem przypomnieć polskie legendy o Popielu, o Lechu, Czechu i Rusie, o powstaniu Gniezna i Poznania. Trzeba opowiedzieć lub przypomnieć historię początków państwa polskiego. Najlepiej całą wycieczkę zakończyć w sposób wybrany przez dzieci. W Poznaniu i okolicach na pewno znajdzie się coś, co najmłodsi chcieliby poznać.

Wysogotowo jako zaplecze dużej aglomeracji miejskiej Poznania również przygotowuje się do przyjęcia gości na Euro 2012. Trwają remonty i budowy, podobnie jak w Poznaniu. Jeżeli ktoś bardzo nie lubi takich sytuacji, to podróże w celach turystycznych warto zaplanować na okres, kiedy inwestycje będą już ukończone i region będzie przygotowany do przyjęcia dużej liczby turystów i kibiców. Będą uruchomione nowe atrakcje, a jeżeli kogoś coś interesuje szczególnie, wówczas można zaplanować wizytę po uruchomieniu nowej inwestycji. Cały czas przybywają turyści do Poznania i nie zawsze starcza dla wszystkich noclegów, szczególnie takich w przyzwoitych cenach, dlatego warto pamiętać o położonych blisko Poznania miejscowościach takich jak Wysogotowo.

Rzadko docenia się takie miejsca, a każda duża aglomeracja ma ich kilka. Stanowią one znaczące gospodarcze zaplecze miasta, rozwijają się, ale rzadko przyciągają turystów. Najlepiej znane są mieszkańcom aglomeracji i biznesmenom.

Pogoda Wysogotowo

Dzisiaj

10
Wiatr:
11 km/h
Opady:
3.6 mm
T. odczuwalna:
9.5 °C

Mapa Wysogotowo

Okoliczne miejscowości