Przewodnik Węgorzewo

Węgorzewo to kolejne niezwykłe miasto będące częścią województwa warmińsko-mazurskiego, w którym bardzo dobrze rozwinięty jest sektor turystyczny. Co przyciąga tak wielu turystów do Węgorzewa i jakie tak naprawdę jest to miasto? Lokalizacja Węgorzewa stanowi bezsprzecznie ogromny walor dla całego miasta, gdyż gwarantuje ona bliskość ze wspaniałą przyrodą. Miejsce to znacznie różni się od dużych, rozwiniętych przemysłowo aglomeracji.

W Węgorzewie życie płynie spokojnie, a panujący tu spokój sprzyja prawdziwemu wypoczynkowi. Nie oznacza to oczywiście, że pobyt w Węgorzewie musi być równoznaczny z leżeniem do góry brzuchem - wręcz przeciwnie, plan pobytu w tym mieście turysty, który jest otwarty na nieznane, niemal zawsze jest napięty.

 

Za najcenniejszy zabytek Węgorzewa, który z pewnością stanowi wizytówkę tego miasta, jest pochodzący z początku XVII wieku późnogotycki kościół parafialny pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła. Kolejnym obiektem zabytkowym, wartym odwiedzenia, jest trójskrzydłowy pokrzyżacki zamek, który wzniesiony został w pod koniec XIV wieku. Węgorzewo jest z pewnością miastem, które przyciąga do siebie bliskością natury, dlatego też wszyscy ci, którzy są miłośnikami natury, powinni udać się na punkt widokowy nad jeziorem Święcajty, który uchodzi za jeden z najpiękniejszych na terenie całych Mazur. Na szczególną uwagę zasługuje także okolica Węgorzewa. Niewątpliwie warto odwiedzić znajdujący się w pobliżu pałac Lehndorffów, którego fundamenty pochodzą z okresu XVI wieku. W znajdującym się tam parku oraz jego okolicy wznosi się aż 160 dębów, które nadają temu miejscu niesamowity charakter. Niedaleko pałacu znajduje się także największy na Mazurach port jachtowy. Na Ziemi Węgorzewskiej znajduje się również przepiękny, pochodzący z okresu XV wieku, gotycki kościół, który z pewnością warto jest odwiedzić, będąc w tych okolicach. Węgorzewo dba także o rozwój kulturalny i rozrywkowy.

 

Na terenie miasta organizowane są każdego roku liczne imprezy, które są sztandarowymi wydarzeniami dla Węgorzewa. Wizytówką kulturalno-imprezowej strony Węgorzewa jest z pewnością Festiwal Rockowy „Union of Rock” czy też Międzynarodowy Jarmark Folkloru. Innymi ważnymi w życiu miasta wydarzeniami są także Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Mniejszości Narodowych, Dni Węgorzewa oraz inne. Przyjeżdżający tu turyści mogą liczyć na całe mnóstwo atrakcji, które jeszcze bardziej urozmaicą ich pobyt w Węgorzewie. Ze względu na swoje usytuowanie to warmińsko-mazurskie miasto słynie również z wielu alternatyw dotyczących uprawiania sportów wodnych. W okresie letnim można także udać się w rejs statkiem wycieczkowym wzdłuż szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, co z pewnością pozostawia uczestnikom wyprawy na długo niesamowite wrażenia i przeżycia. Innymi ciekawymi formami wypoczynku w Węgorzewie może być także możliwość spróbowania nieco bardziej ekstremalnego świata sportu czy też udanie się na wycieczkę rowerową szlakiem specjalnie przygotowanych do tego celu tras.

Pogoda Węgorzewo

Dzisiaj

19
Wiatr:
8 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
22 °C

Mapa Węgorzewo

Galeria zdjęć Węgorzewo

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Okoliczne miejscowości

Noclegi Węgorzewo