Rejs statkiem wycieczkowym

Turyści, którzy odwiedzają Toruń, mogą liczyć na naprawdę wiele atrakcji. Poza miejscami, które ściśle związane są z symbolami Torunia- Mikołajem Kopernikiem, czy też na przykład wspaniałymi piernikami, miasto to ma do zaoferowania znacznie więcej.
             Jedną z atrakcji, którą proponuje turystom właśnie Toruń, jest rejs statkiem wycieczkowym szlakiem przepływającej przez miasto Wisły. Tego rodzaju atrakcja odróżnia Toruń na tle innych, polskich miast. Długość trwania rejsu to około 40 minut. W okresie letnim statki odbywają swoje rejsy codziennie. Turyści mogą skorzystać z tej atrakcji do końca września. Statki zapraszają rejs również po zmroku (od poniedziałku do czwartku), gdzie ogromną atrakcją jest obserwowanie nocnej iluminacji toruńskiej Starówki. Po toruńskiej Wiśle pływają dwa statki, a każdy z nich swój kurs rozpoczyna na Bulwarze Filadelfijskim. Dokładnie godziny rozpoczęcia rejsu- zarówno statkiem Wiking jak i Wanda, można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej firmy Trans-Wod. Rejs okazuje się doskonałą gratką dla turystów, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o przepięknej historii Starego Miasta Toruń (to także ciekawa alternatywa dla wszystkich tych, którzy należą do grupy nieco bardziej leniwych turystów). Całość uzupełniają oczywiście niesamowite widoki, które tworzy zabudowa miasta. Rejs statkiem przysparza więc doskonałą okazję do zobaczenia najpiękniejszej w Polsce, nadrzecznej panoramy miasta. Podczas rejsu turystom towarzyszy przewodnik, który opowiada historię miasta i prezentuje ważniejsze, zlokalizowane w okolicy szlaku rejsu, zabytki. Poza zabytkami, które znajdują się na trasie rejsu, turyści mijają także przepiękny park krajobrazowy, który zlokalizowany jest naprzeciwko toruńskiej Starówki.  Ponadto statek przepływa mierzącym prawie 1 kilometr długości, będącym jednocześnie jednym z najdłuższych w Polsce, mostem. Po drodze turyści mogą zobaczyć również liczący ponad 150 lat most kolejowy, pod którym również przepływają pokłady. Rejs statkiem wycieczkowym to wspaniała atrakcja dla całych rodzin. W szczególności, wrażenie wywiera na najmłodszych, którzy mogą z bliska obserwować pracę kapitana statku.
             Obecnie rejs statkiem po Wiśle przepływającej przez Toruń, stanowi obowiązkowy punkt każdej wycieczki po tym mieście. Rejsy dają jedyną możliwość do zwiedzenia miasta z takiej, a nie innej perspektywy. Rejs na pokładzie Wandy bądź tez Wikinga pozwala na poznania tych zakątków miasta, które niezwykle ciężko jest dostrzec spacerując toruńskimi ulicami. Należy jednak na własnej skórze przekonać się, jakie wrażenia potrafi wywołać rejs szlakiem płynącej tam Wisły. Warto zatem będąc na terenie Torunia, zasiąść na pokładzie jednego ze statków i przekonać się, jak niezwykle urokliwą panoramą może pochwalić się Toruń.

Pogoda Toruń

Dzisiaj

20
Wiatr:
6 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
24.5 °C

Galeria zdjęć Toruń

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Toruń

Toruń to miasto o ciekawym położeniu geograficznym. Znajdujące się w województwie kujawsko-pomorskim, prawobrzeżną częścią leży na Pomorzu, lewobrzeżną natomiast na Kujawach. Jako jedno z...