Zakład Balneologiczny w Sopocie

Sopocki Zakład Balneologiczny znajduje się tuż przy wejściu na molo. Jest częścią kompleksu Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko.

Balneologia jest to bardzo stara dziedzina medycyny uzdrowiskowej, która zajmuje się zgłębianiem właściwości leczniczych borowin oraz podziemnych wód, a także ich zastosowaniem w lecznictwie i medycynie.

Zakład Balneologiczny w Sopocie powstał w 1903 roku i zajął miejsce wcześniej znajdującego się w tym miejscu zakładu kąpielowego Haffnera.  Całościowy koszt wybudowania tego obiektu wyniósł 460 tys. marek niemieckich. Budynek Zakładu jest niezwykle piękny. Z zewnątrz ozdobiony licznymi rzeźbami i witrażami, które zdobią salę zabiegową. Wśród rzeźb znajduje się piękna syrena u boku której stoi tryton oraz misternie wykonany herb Sopotu.

Ważną informacją dla potencjalnych kuracjuszy jest to, że w obiekcie można skorzystać z licznych zabiegów leczniczych. Między innymi  krioterapii, zabiegów solankowych, kinezyterapii, inhalacji, balneoterapii oraz hydroterapii. Na terenie zakładu prowadzone są także na dość szeroką skalę  zajęcia z rehabilitacji ruchowej. Nieopodal Zakładu znajduje się fontanna, z której płynie woda lecznicza. Woda ta pompowana jest ze zdroju św. Wojciecha.

Pogoda Sopot

Dzisiaj

23
Wiatr:
17 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
24.5 °C

Galeria zdjęć Sopot

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Sopot

Wcale niemało jest miejscowości w naszym kraju, które cieszą się dużym uznaniem, renomą i popularnością. Są takie miejsca, do których wraca się co rok, mimo tego, że znamy je już na pamięć....