Krzywy Domek w Sopocie

Ta niezwykła i interesująca budowla znajduje się w Sopocie przy słynnym Monciaku.  Został wybudowany w 2004 roku według projektów małżeństwa Szotyńskich.  Ci zaś realizując swój projekt inspirowali się rysunkami Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga, oraz samego Antonio Gaudiego. W 2004 roku przy najsłynniejszym sopockim deptaku stanął Krzywy Domek. Ten nowoczesny budynek odwiedza co roku wiele ludzi. Na parterze mieszczą się sklepy, restauracja oraz salon gier.

Spacerując po deptaku nie sposób nie zauważyć tej intrygującej budowli, która zajmuje pierwsze miejsce w rankingu 50 najdziwniejszych budynków świata, który opublikował Portal Village of Joy. Ciekawostką jest to, że każda sława odwiedzająca Krzywy Domek pozostawia swój autograf na tzw. Ścianie Sław. Wartym uwagi także jest fakt, że w 2009 roku budynek został nominowany w konkursie 7 cudów Trójmiasta.

Pogoda Sopot

Dzisiaj

19
Wiatr:
9 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
23 °C

Galeria zdjęć Sopot

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Sopot

Wcale niemało jest miejscowości w naszym kraju, które cieszą się dużym uznaniem, renomą i popularnością. Są takie miejsca, do których wraca się co rok, mimo tego, że znamy je już na pamięć....