Dom zdrojowy w Sopocie

To miejsce dla amatorów zarówno spa and wellness jak i rozrywki. W tym usytuowanym nieopodal sopockiego znajdują się bary i i restauracyjki, pasaż handlowy, a także centrum konferencyjne no i oczywiście salon spa.

Pierwszy dom zdrojowy powstał w Sopocie jeszcze w XIX wieku. Nie był tak okazały jak dzisiejszy. Mieścił się w  zwykłym parterowym budynku, lecz z upływem lat rozbudowywał się o kolejne pomieszczenia w których ulokowano hotel oraz salę bankietową. Ówczesny Dom Zdrojowy nie był usytuowany w tym co dzisiejszy. Kolejny Dom Zdrojowy wzniesiono w miejscu w którym znajduje się obecnie pod koniec lat 70-tych XIX wieku. Jednak stał w 1909 roku został zburzony, a w jego miejsce wybudowano kolejny bardziej ekskluzywny budynek wraz z hotelem, kasynem oraz salą balową.  Gdy pod koniec wojny Sopot zajęła armia radziecka piękny budynek został doszczętnie ograbiony a później spalony. Na odbudowę musiał dość długo czekać. Dopiero w 2006 roku zapadła decyzja o budowie kolejnego czwartego już Domu Zdrojowego.

Pogoda Sopot

Dzisiaj

26
Wiatr:
19 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
27 °C

Galeria zdjęć Sopot

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Sopot

Wcale niemało jest miejscowości w naszym kraju, które cieszą się dużym uznaniem, renomą i popularnością. Są takie miejsca, do których wraca się co rok, mimo tego, że znamy je już na pamięć....