Przewodnik Rzepin

Polska to piękny kraj, choć niektórzy nie doceniają jego uroków. Może się bowiem poszczycić wieloma miastami, które zasługują na uznanie i podziw. Jedne są większe, z dużą ilością zabytków, a inne mniejsze - z ciekawymi i wartymi zwiedzenia miejscami, jeszcze inne to malutkie wioski, które kuszą swym krajobrazem, tradycją i zwyczajami. Polska od morza aż po góry posiada szereg pięknych miast.

Warto bliżej przyjrzeć się Ziemi Lubuskiej, krainie położonej nad środkową Odrą, na zachód od Wielkopolski, na północ od Dolnego Śląska i na południe od Pomorza Zachodniego. W jej skład wchodzi wiele większych i mniejszych miejscowości. W artykule tym przyjrzymy się bliżej miastu Rzepin, położonemu w pasie granicznym województwa lubuskiego, otoczonego Puszczą Rzepińską.

Wcześniej był miastem rzemieślników, był tu szereg sukienników, rzeźników, piekarzy i szewców, działał również młyn wodny i ratusz.

Miasto to zwane jest zieloną stolicą województwa, jej niewątpliwie dużym atutem są piękne miejsca, przeznaczone dla zwolenników wędkowania, jazdy na rowerze czy też zamiłowanych w zwiedzaniu zabytków. Rzepin swoimi pięknymi krajobrazami, cudownymi widokami i wspaniałymi miejscami przyciąga tłumy ludzi z całej Polski.

 

Jest tu wiele atrakcji i miejsc wartych zwiedzenia. Są to m.in. Szlak Świętego Jakuba, biegnący od Słubic, przez Rzepin, Ośno Lubuskie, Sulęcin, Lubniewice, Bledzew, Międzyrzecz, Międzychód, Szamotuły i Murowaną Goślinę. Następnie znany jest Szlak Romański, czyli szlak zbierający w jedność kościoły romańskie w całej Polsce.

Dla zwolenników pieszych wycieczek, jak i wypraw rowerowych polecić można Ścieżkę Edukacyjno-Przyrodniczą na Nowym Młynie, gdzie przyroda jest tak piękna, że można się w niej nieomal zakochać.

 

Rzepin, jak i szereg innych polskich miast obchodzi również swoje święto, które odbywa się w lipcu, zapraszane są gwiazdy i inne znane osoby.

Cała gmina Rzepin posiada szereg jezior i lasów, dzięki czemu wędkarze i myśliwi kochają to miejsce i bardzo dobrze się tu czują. Mogą rozwijać swoje hobby i zamiłowania.

Zabytkiem tego miasta jest także Dworek Myśliwski, klasyczny budynek wzniesiony w XVIII w., również ratusz miejski, dąb „Piast”, stanowiący pomnik przyrody, czy też młyn wodny z początku XIX wieku. Zabytkiem jest również lokomotywa parowa na stacji w Rzepinie, która dziś stanowi już pomnik, a także cmentarz żołnierzy radzieckich.

 

Mieszkańcy tego miasta są wielkimi szczęśliwcami, że mogą mieszkać w tym miejscu, mieście dobrze rozwiniętym, w którym znajduje się wszystko, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, miejscu w którym mogą rozwijać swoje pasje i miło spędzać czas na łonie natury, wśród świeżego powietrza i pięknych krajobrazów.

W Miejskim Domu Kultury działa również kino, w którym przeważnie dzieci i młodzież miło spędzają czas. Oprócz tego, by móc aktywnie spędzać czas, istnieje stadion miejski i hala widowiskowo-sportowa.

Pogoda Rzepin

Dzisiaj

21
Wiatr:
12 km/h
Opady:
0.3 mm
T. odczuwalna:
21 °C

Mapa Rzepin

Okoliczne miejscowości