Przewodnik Nowa Iwiczna

Leżąca w województwie mazowieckim, w gminie Lesznowola wieś Nowa Iwiczna stanowi jedno z licznych miejsc, do których udają się zmęczeni miejskim zgiełkiem i szaleńczym pędem życia zarówno Warszawiacy jak i mieszkańcy innych miast.  Powiat piaseczyński, w którym znajduje się Nowa Iwiczna oferuje kilkanaście atrakcji, dzięki którym każdy wyjazd w te tereny nie będzie strata czasu ani pieniędzy. We wsi znajduje się kilka gospodarstw agroturystycznych oferujących całą gamę różnorodnych atrakcji. Zaliczyć można do nich ognisko, grillowanie, wycieczki piesze i rowerowe a także wyjazdy do okolicznych miejsc zawierających liczne atrakcje i godne odwiedzenia obiekty. 

W pobliskim Piasecznie godne polecenia do zobaczenia są;

- „Mazur” – głaz narzutowy będący widowiskowym pomnikiem. Kamień narzutowy, jakim jest „Mazur” odsłonięto w 1985 roku. Głaz w Piasecznie znalazł przyniesiony wraz z lodowcem z Półwyspu Skandynawskiego. Jego wymiary to: 17, 5m w obwodzie oraz wysokość ponad 2, 5m.

- Późnogotycki kościół z XVI wieku – godne zobaczenia jest barokowe wnętrze

- Kolej Wąskotorowa – będąca fantastyczną atrakcją turystyczną dla najmłodszych, lecz nie tylko. Także dorośli odnajdą tu coś dla siebie. Zorganizowane i indywidualne wycieczki, przejazdy kolejką trwają około 5 godzin i stanowią niezapomniana atrakcję dla każdego pasażera. W czasie letnim i jesiennym korzystając z planów ziemi organizowane są degustacje jabłek, śliwek, gruszek i innych owoców, które pochodzą z licznych sadów Grójca. Kolej wąskotorowa dla wycieczek szkolnych organizuje tematyczne wycieczki podczas przejazdu. Wśród nich znajduje się m.in. „Lokomotywa Pana Tuwima”, „Maszyny proste w naturze i w domu”. Zajęcia te mają na celu zapoznanie dzieci z zasadą działania koła, pochylni, dźwigni.

- Park Zdrojowy z tężniami solankowymi

- Chojnowski Park Krajobrazowy będący częścią Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Utworzony został, aby chronić różnorodna florę i faunę Mazowsza.

- Dolina Rzeki Jeziorki – ważny element przyrodniczy z meandrującym zakolem koryta rzeki, który z bujnie porośniętymi brzegami stanowi urokliwy krajobraz i pejzaż.

- Gmina Piaseczno pochwalić się może pięcioma rezerwatami przyrody. Są to: "Biele Chojnowskie" - rezerwat florystyczny  oraz 4 rezerwaty leśne: "Chojnów", "Las Pęcherski", "Pilawski Grąd", "Uroczysko Stephana". Ponadto na tym terenie znajduje się 61 pomników przyrody (126 drzew oraz głaz narzutowy „Mazur”).

- Cenne walory krajoznawcze i pejzażowe posiadają parki, których znajduje się tam 14. Trzy z nich wpisane zostały do rejestru zabytków. (Park przyklasztorny w Pęcherach, Park na Pólku w Piasecznie oraz Park miejski w Chyliczkach).

- Ciekawym miejscem jest hodowla strusi afrykańskich, mini zoo Gołków

- chcąc sprawdzić swoją kondycję fizyczną, koordynację ruchową warto z pewnością spróbować swoich sił w Linowym Parku Przyrody. Profesjonalnie wyszkolona kadra dba o bezpieczeństwo korzystających z parku gości gwarantując przy tym niezapomniane wrażenia i przeżycia.

Pogoda Nowa Iwiczna

Dzisiaj

27
Wiatr:
17 km/h
Opady:
5.1 mm
T. odczuwalna:
31 °C

Mapa Nowa Iwiczna

Okoliczne miejscowości

Noclegi Nowa Iwiczna