Przewodnik Międzyzdroje

Miasto związane z turystyką i rekreacją, a także z atrakcyjnymi formami wypoczynku, gromadzące liczne gwiazdy polskiego kina i teatru, sceny muzycznej i telewizji. Oto Międzyzdroje, miasto w północno-zachodniej części Polski, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, na wyspie Wolin. Położone jest 13 km od Świnoujścia, z którym łączy je komunikacja miejska. W miejscowości tej jest również przystanek kolejowy na linii Szczecin Dąbie-Świnoujście.

Można znaleźć tutaj wszystko, oprócz spokoju. Letni Festiwal Gwiazd to najważniejsza impreza promocyjna miasta, a Aleja Gwiazd to jedno z miejsc najczęściej zwiedzanych i podziwianych w Polsce.

Piękne plaże, wspaniałe morskie powietrze, delikatny piach, a nocą cudne widoki, to wszystko oferuje nam to cudowne miejsce. Oprócz plaż widoczne są tu wydmy, torfowiska,, klify czy wzgórza morenowe, a to wszystko za sprawą położenia miasta na pograniczu części polodowcowej i części naniesionej przez wody.

Szereg hoteli, ośrodków wypoczynkowych i baz noclegowych zajmuje znaczną część miasta. Oprócz tego znajduje się tu masa atrakcji turystycznych, począwszy od wspomnianej już Alei Gwiazd, na której znajdują się odciski palców polskich aktorów i celebrytów po wspaniałe molo o długości 395 metrów, które stanowi również formę przystani morskiej, z której odbywają się rejsy do Świnoujścia i niemieckich portów.

Muzeum Figur Woskowych, czyli Gabinet Gwiazd to również popularne i chętnie odwiedzane miejsce w Międzyzdrojach. Można tam zrobić sobie ciekawe zdjęcia z politykami, aktorami, czy piosenkarzami „zbudowanymi” z wosku.

Dla ludzi uwielbiających spacery przygotowane są specjalne ścieżki oraz drogi kierujące do punktów widokowych, m.in. Kawcza Góra i Gosań.

W Międzyzdrojach znajdują się również miejsca, a dokładnie pomniki pamięci narodowej. Są to: pomnik Fryderyka Chopina, pomnik poświęcony ludziom, którzy nie powrócili z morza, oraz pomnik „Chwała Bohaterów”.

 

Zwolennikom odpoczywania wśród pięknej zieleni, w otoczeniu kolorowych kwiatów, warto polecić Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina, w którym znajdują się zieleńce, zielone aleje, także cmentarz czy promenada.

Międzynarodowy Dom Kultury to również miejsce dla ludzi kochających zabawę, uwielbiających imprezy kulturalne. Są to m.in. Eurofestival, Międzynarodowy Turniej Tańca, Europejski Festiwal Gwiazd, Międzynarodowe Czwartki Organowe i wiele innych spektakli oraz kabaretów.

Mieszkańcy tego miasta z pewnością nigdy w ciągu roku nie mają chwili wytchnienia, bowiem hałas, gwar, zabawy stały się tutaj normą, czy to w sezonie letnim, czy zimowym, turystów jest tu zawsze jak na zawołanie!

Dla zwolenników aktywnego spędzania czasu Międzyzdroje oferują wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych. Posiadają bowiem szereg basenów, kortów tenisowych, hal oraz duży stadion miejski, na którym odbywa się mnóstwo różnego rodzaju imprez.

Jeżeli kochasz szum, hałas, tłumy ludzi, a do tego wiele ciekawych miejsc do zwiedzania, to miejsce jest dokładnie dla ciebie!

Pogoda Międzyzdroje

Dzisiaj

13
Wiatr:
16 km/h
Opady:
1 mm
T. odczuwalna:
10 °C

Mapa Międzyzdroje

Galeria zdjęć Międzyzdroje

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl