Przewodnik Łeba

Jaką nadmorską miejscowość wybrać, jadąc na wakacje nad Morze Bałtyckie? Małe miasteczko, w którym cisza i spokój pozwalają na pełen relaks czy raczej duże miasto tętniące życiem, pełne pubów, zabawy do rana i zatłoczonych ulic z turystami?

Większość z nas wybiera takie miejscowości, które nie są zbyt duże, nie przypominają wielkich, zatłoczonych miast ani nie są malutkimi wioskami, w którym znajduje się jedna smażalnia ryb i jeden sklep. Do takich miejscowości „umiarkowanych” zalicza się Łeba, miasto i gmina w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim, nad rzeką Łeba i Chełst, gdzie można dojechać drogą E28 ze Szczecina lub Trójmiasta, skręcając w Lęborku na Łebę. Również pociągiem można bez problemu dojechać, zarówno z Gdyni, Wejherowa, Lęborka, jak również ze Słupska, Warszawy czy Grudziądza.

 

W sezonie letnim tłumy ludzi, brak miejsc na plażach i zatłoczone restauracje oraz kawiarnie to standard, a jednak turystów z roku na rok coraz bardziej przybywa.

Wcześniej miejscowość tę pokrywały jedynie bagna, dopiero w VIII wieku powstała tam pierwsza osada.

Miasto to posiada szereg zabytków, atrakcji turystycznych i innych ciekawych ofert. Największą atrakcję stanowią jednak najprawdopodobniej słynne ruchowe wydmy, czyli mniejsze ziarna w piasku nadmorskim, które są zwiewane ze szczytu, przez co stopniowo przemieszczają się z kierunkiem dominujących wiatrów. Wydmy te należą do Słowiańskiego Parku Narodowego.

W Łebie odbywają się również zawody windsurfingu – Allegro Cup, w których zawodnicy zmagają się o Puchary Europy w Formule Windsurfingu.

Centrum stanowi rynek, na którym co wieczór atrakcją są ludzie posiadający jakiś talent – jedni więc tańczą, inni malują, jeszcze inni śpiewają bądź zabawiają przyjezdnych. Wieczorami rynek ten zapełnia się mnóstwem ludzi, którzy podziwiają owe talenty.

Dla dzieci atrakcję stanowią dwa lunaparki, w których można miło spędzić czas i – stety lub niestety – również wydać mnóstwo pieniędzy!

Nad kanałem portowym znajdują się stare domki rybackie, kutry, smażalnie ryb i restauracje. Wieczorami wspaniale oświetlone miasto podziwiają turyści, siedząc w przytulnych knajpkach, popijając piwo i jedząc pyszne nadmorskie ryby.

Dla ludzi mocnych nerwów, którzy kochają adrenalinę, miasto Łeba oferuje atrakcje wodne, na tzw. bananach, skuterach czy łodziach pływających z prędkością 200 km/h. Oprócz tego można zaszaleć z grupą znajomych bawiąc się na polu paintballowym, skacząc na bungee, czy polatać na latawcu, podziwiając Łebę z lotu ptaka.

 

Sztuczne lodowisko, korty tenisowe, wypożyczalnie quadów i rowerów to również oferty spędzania mile czasu w jakże pięknej i malowniczej Łebie.

Na plaży znajduje się szereg knajp i pubów, trampolin i zjeżdżalni. Za dnia ratownicy dbale troszczą się o bezpieczeństwo wszystkich plażowiczów, chętnie pomagają i udzielają im wszelkich informacji.

Szereg hoteli i domów wypoczynkowych z pełnym komfortem tętnią życiem przez cały sezon letni.

Nie wiesz, dokąd wybrać się na wakacje? Nie wiesz, jaką miejscowość uznać za atrakcyjną? Na pewno jadąc do wspaniałej Łeby nie pożałujesz żadnej chwili tutaj spędzonej. Ilość atrakcji, jakie ma ci do zaoferowania to miasto, jest tak duża, że nie znajdziesz nawet minuty na to, by poczuć nudę i brak pomysłów na zabawę!

Pogoda Łeba

Dzisiaj

21
Wiatr:
16 km/h
Opady:
5.1 mm
T. odczuwalna:
23.5 °C

Mapa Łeba

Galeria zdjęć Łeba

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl