Stare łazienki Mineralne

Jest to jeden ze starszych budynków w Krynicy. Znajduje się na początku krynickiego deptaku. Łazienki Mineralne wybudowano w połowie lat 80-tych XIX wieku. Inicjatorem ich budowy był  Józef Dietl. Same zaś łazienki uchodziły za jeden z nowocześniejszych obiektów uzdrowiskowych w Europie a nawet i na świecie.

Głównym przeznaczeniem Łazienek Mineralnych były kąpiele, które odbywali tam kuracjusze. Były to kąpiele zarówno w mineralnych wodach jak i leczniczych borowinach. W łazienkach mieściło się 72 pokoje, a w nich łącznie 82 wanny przeznaczone do leczniczych kąpieli oraz kabiny do kąpieli borowinowych.

Mimo tego, że łazienki cieszyły się sporą popularnością wśród przybywających do Krynicy kuracjuszy to ich budynek zaczął popadać w ruinę. Swym wyglądem nie przypominał lat dawnej świetności, wręcz przeciwnie straszył przechodniów.  

Jednak dzięki remontowi jaki został przeprowadzony, budynek odzyskał dawny urok i blask. W danych pokojach zorganizowano salony odnowy biologicznej, Spa, salon fryzjerski i kosmetyczny oraz solarium. Ciekawostką jest fakt, że znajduje się tam grota solna, która zawiera sól z Morza Martwego i Czerwonego, a także tę pochodzącą ze złóż iwonickich. Zabiegi w takich grotach pomagają leczyć choroby układu oddechowego oraz układu krążenia.

Pogoda Krynica-Zdrój

Dzisiaj

2
Wiatr:
4 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
2.5 °C

Galeria zdjęć Krynica-Zdrój

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to miasto w województwie małopolskim. Obok Ciechocinka , jedno z miast należących do „pereł polskich uzdrowisk”. Do 31 grudnia 2001 roku znane jako Krynica .   Historia tego...