Muzeum Zabawek w Krynicy

Muzeum Zabawek Bajka w Krynicy to filia muzeum w Kudowej Zdroju. Placówka krynicka działa od 2010 roku w budynku Nowych Łazienek Mineralnych. Najstarsze zabawki jakie znajdują się w Krynicy to eksponaty prehistoryczne, które zostały odnalezione w czasie prac archeologicznych w Elblągu. Ekspozycja zawiera także zabawki regionalne. Przeróżne ptaszki, bączki oraz wiele innych wspaniałych rzeczy.

Jest to miejsce do którego na pewno warto zaglądnąć odwiedzając Krynice, szczególnie jeśli zabieramy ze sobą dzieci. Najmłodsi mają możliwość zobaczenia na własne oczy jakie zabawki kiedyś były bliskie ich rodzicom oraz dziadkom i czym różnią się od obecnie dostępnych na sklepowych półkach. W kolekcji znajdują się małe teatrzyki dla lalek, zabawki znane ze starych bajek,  szopki bożonarodzeniowe, wspaniałe lalki,  a także zabawki chłopięce. Wśród nich liczne zabawki militarne oraz klocki. Warto zaznaczyć, że wszystkie eksponaty pochodzą od prywatnych właścicieli.

Muzeum otwarte jest cały rok. W miesiącach od maja do września 0d 9:00 do 18:00, a od października do kwietnia od 10:00 do 17:00.

Pogoda Krynica-Zdrój

Dzisiaj

0
Wiatr:
6 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
0 °C

Galeria zdjęć Krynica-Zdrój

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to miasto w województwie małopolskim. Obok Ciechocinka , jedno z miast należących do „pereł polskich uzdrowisk”. Do 31 grudnia 2001 roku znane jako Krynica .   Historia tego...