Kolejka linowa na Górę Parkową

Góra Parkowa wznosi się na 742 metry nad poziom morza.  Mimo tej niezbyt dużej wysokości zbocza  są dosyć strome. Zatem wejście na szczyt wymaga nieco kondycji. Jest jedną z licznych atrakcji Krynicy Zdroju. Pełni  funkcję nie tylko rekreacyjną, ale także i sportową. Na szczycie Góry Parkowej znajduje się między innymi niezwykle uroczy Park Zdrojowy. Ponadto na szczycie znajdują się restauracje, tor saneczkowy, zjeżdżalnie, indiański plac zabaw, zjeżdżalnia pontonowa oraz liczne trasy dla miłośników spacerów oraz biegów.

To wzniesienie znajduje się w samym centrum Krynicy. Na szczyt można się dostać pieszo, pokonując malownicze ścieżki usytuowane na zboczach lub kolejką linową. Kolej ta kursuje na Górę Parkową od 1937 roku. Ciekawostką jest fakt, że to jedna z najstarszych kolei linowo-terenowych w naszym kraju. Wagoniki są w stanie pomieścić około 50 osób.  Poruszają się po torach, a dodatkowo na szczyt wciągane są po linie, która znajduje się między torami. Na przełomie lat kolejka na Górę Parkową przeszła liczne remonty i mimo swej leciwości nadal spełnia wspaniale swoją funkcję i cieszy się sporym zainteresowaniem przybywających do Krynicy turystów. Kursuje codziennie. Jadąc zarówno kolejką jak i spacerując na szczyt pieszo, można podziwiać niezwykle piękne i malownicze widoki. Każdemu warto polecić podczas wizyty w Krynicy tą atrakcję.

Pogoda Krynica-Zdrój

Dzisiaj

24
Wiatr:
8 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
26.5 °C

Galeria zdjęć Krynica-Zdrój

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Przewodnik Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to miasto w województwie małopolskim. Obok Ciechocinka , jedno z miast należących do „pereł polskich uzdrowisk”. Do 31 grudnia 2001 roku znane jako Krynica .   Historia tego...