Przewodnik Jarkowice

Jarkowice jest jedną z wsi wchodzących w skład województwa dolnośląskiego. Pierwsze wzmianki, jakie można odnaleźć na temat usytuowanej na terenie Dolnego Śląska wsi Jarkowice pochodzą z okresu XIII wieku. Leżąca u podnóża Karkonoszy (jest to najwyższe pasmo górskie należące do Sudetów) wieś Jarkowice to prawdziwa odskocznia od miejskiego zgiełku i pośpiechu. Całe Sudety proponują turystom naprawdę wspaniałe możliwości. Górskie wędrówki wzniesieniami Sudetów są niejednokrotnie prawdziwym wyzwaniem, którego pokonanie przynosi niepowtarzalną satysfakcję. Życie w Jarkowicach płynie swoim własnym tempem. Odpoczynek w Jarkowicach może okazać się naprawdę trafnym wyborem. Tak jak inne miejscowości i wsie usytuowane w tym regionie, również w Jarkowicach popularną formą aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu jest oczywiście turystyka górska. Przepiękne okolice Jarkowic zachęcają turystów do odwiedzin, sprawiając, że człowiek ma okazję poznać, jakie dobra jest w stanie zgotować natura.

                W Jarkowicach bazę noclegową tworzy typowa agroturystyka. To ta miejscowość, w której człowiek może obudzić się dzięki porannemu pianiu koguta i pierwszym promieniom słonecznym. Porastająca tą przepiękną wieś roślinność przenosi człowieka w nieco inny świat. Życie płynie tu spokojnie i harmonijnie. Całość tworzy wspaniałą alternatywę dla prawdziwego wypoczynku i relaksu. Jarkowice pną się wraz z drogą, która prowadzi w stronę niezwykle malowniczych stoków Lasockiego Grzbietu. Wycieczki, które swój początek mają w Jarkowicach mogą zaprowadzić w naprawdę przepiękne strony. Mogą to być na przykład wycieczki w kierunki najwyższego szczytu na terenie całych Sudetów- Śnieżki, w stronę Przełęczy Okraj czy też na przykład w kierunku Karpacza. Pobliskie miejscowości umożliwiają także wiele bardzo różnorodnych atrakcji turystycznych.

              Okolice Jarkowic to także z pewnością wspaniałe miejsce dla wszystkich miłośników wędkarstwa, którzy mogą pasjonować się nim nad wodami znajdującego się niedaleko jeziora Bukówka. Wypoczynek w Jarkowicach nie musi wiązać się tylko i wyłącznie z okresem letnim. Bardzo dobrą alternatywą okazuje się to miejsce również w sezonie zimowym- zwłaszcza wtedy gdy wszystkie pobliskie miejscowości, że względu na warunki narciarskie są najzwyczajniej świecie zatłoczone. Jarkowice znajdują się również niedaleko czeskiej granicy, dlatego też świetną alternatywę stanowi również wycieczkę w tamtą stronę. Znajdujące się na terenie Jarkowic gospodarstwa agroturystyczne prowadzone są przez tamtejszych mieszkańców, dla których to właśnie przyjeżdżający tam turyści stanowią bardzo znaczącym źródłem ich utrzymania. Alternatywą noclegową są także okoliczne schroniska, które goszczą w swoich progach przede wszystkim miłośników górskich wędrówek. Górski klimat Jarkowic jest fenomenalną opcją spędzenie zarówno weekendu jak i dłuższego pobytu. Wspaniałe krajobrazy, malownicze położenie i możliwość obcowania z przepiękną przyrodą jest z pewnością najlepszą wizytówką, jaka opisuje znajdującą się na terenie Dolnego Śląska wieś Jarkowice.

Pogoda Jarkowice

Dzisiaj

10
Wiatr:
11 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
13.5 °C

Mapa Jarkowice