Przewodnik Dębki

          Dębki to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, malowniczo położona pomiędzy wioskami Karwieńkie Błota i Białogóra. Dębki leżą ponadto u ujścia rzeki Piaśnicy na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, a na zachodzie znajduje się także rezerwat przyrody Piaśnickie Łąki, który niewątpliwie jest dodatkową atrakcją przyrodniczą tych terenów. W miejscowości występuje jedna z najpiękniejszych oraz najszerszych piaszczystych plaż w Polsce, która jest niezwykle czysta, podobnie jak morze, u którego stóp się rozpościera. Dębki są w dwóch trzecich powierzchni położone w lesie, a zamieszkuje je na stałe zaledwie kilkadziesiąt osób, co dodatkowo nadaje tej miejscowości tajemniczego charakteru i podkreśla dzikość przyrody, która ją otacza. W samych Dębkach znajduje się kilka XIX-wiecznych chałup rybackich, a w roku 2008 została tutaj nawet ustanowiona rybacka przystań morska. Miejsce, gdzie rzeka Piaśnica wpada do morza to natomiast jedno z najpiękniejszych ujść rzek w Polsce – rzeka bowiem wije się najpierw przez las, a później przez plażę, obierając co roku inną drogę. Niedaleko ujścia rzeki znajduje się także oficjalna Plaża Naturystów, na której rokrocznie odbywają się wybory miss.

           Każdy, kto choć raz samotnie lub z całą rodziną przyjechał tutaj na wczasy, zawsze wraca ponownie. W ostatnich latach bowiem powstało w Dębkach wiele obiektów noclegowych, takich jak pensjonaty, kwatery prywatne, domki, campingi, a nawet apartamenty, które są w pełni wyposażone i przystosowane do obsługi najbardziej nawet wymagających gości. W miejscowości znajdują się także bary, restauracje oraz puby, w których zmęczeni natłokiem wrażeń turyści mogą do syta zjeść i napić się. Smażalnie ryb oraz restauracje serwują natomiast wspaniałe miejscowe przysmaki, które schlebiają gustom największych nawet smakoszy.

           W opinii wielu turystów Dębki to miejsce szczególne i zupełnie inne niż pozostałe miejscowości wypoczynkowe nad Morzem Bałtyckim. Fenomen Dębek jest jednak trudny do opisania. Mają w sobie bowiem jakiś magnes, który co roku przyciąga rzesze turystów. Dębki to nie tylko atrakcje przyrodnicze, ale też ciekawa architektura. Znajduje się tutaj na przykład drewniana kapliczka Księży Zmartwychwstańców, a także opuszczony i opustoszały dworek, który zachował się do dzisiejszych czasów w bardzo dobrym stanie. W pobliżu miejscowości można również skorzystać z atrakcji i rozrywek, które pozostawią w naszej pamięci niezapomniane wrażenia. Firmy usługowe oferują między innymi spływy kajakowe rzeką Piaśnicą, wypoczynek na campingach, popularny ostatnio paintball, przejażdżki quadami, rejsy szybkimi łodziami motorowymi i wypożyczalnie skuterów wodnych.

 

          W pobliżu miejscowości, a dokładniej w okolicznych lasach, znajdują się znakomite trasy rowerowe, po których możemy jeździć i rozkoszować się jodem zawartym w powietrzu. W rezerwacie Piaśnickie Łąki, jednym z najciekawszych pod względem florystycznym na Pomorzu, występują niespotykane rośliny, takie jak paprocie, brzozy niskie, wrzośce bagienne, storczyki, mieczyki, kosaćce i długosze królewskie. Dębki to więc raj dla każdego turysty.

Pogoda Dębki

Dzisiaj

12
Wiatr:
27 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
11 °C

Mapa Dębki

Galeria zdjęć Dębki

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl