Rozsuwany most im. kpt. Witolda Huberta

Dawniej istniał w tym miejscu na Wieprzy zabytkowy most zwodzony. Była to konstrukcja typu holenderskiego, pochodząca z XVII wieku. Zmodernizowano go około wieku XIX i tak funkcjonował do lat 70-tych XX wieku. Jednak wtedy zaczął sprawiać mieszkańcom spore trudności, miało to miejsce głównie za sprawą rozbudowy portu. Uznano, że stary drewniany most  będzie utrudniał kursowanie dużym statkom. Dlatego też zdecydowano się aby go rozebrać.  Rozebrany most przewieziono do pobliskiej wsi Krąg gdzie został zamontowany nad małą miejscową rzeczką. W związku z tymi działaniami do drugiej połowy lat 80-tych nie było mostu w Darłówku. A na drugi brzeg Wieprzy można było przedostać się promem.  W 1988 roku władze miejskie postanowiły wybudować nowy most, rozsuwany. Nie do końca pasuje on do nadmorskiego krajobrazu jednak stanowi sporą atrakcje miasta. Dlatego warto wybrać się w jego okolice by zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dzięki niecodziennej budowie most bywa nazywany przez mieszkańców i turystów UFO.

Jeśli chodzi o zabytkowy most przewieziony do Kręgu, niestety uległ sporym zniszczeniom. Jednak w 2000 roku pojawił się pomysł jego restauracji. W związku z tym został zdemontowany, a jego konstrukcja przewieziona na prywatną posesję gdzie mają być podjęte prace naprawcze.

Pogoda Darłowo

Dzisiaj

10
Wiatr:
9 km/h
Opady:
1 mm
T. odczuwalna:
8.5 °C

Przewodnik Darłowo

Darłowo jest miastem znajdującym się w województwie zachodniopomorskim. Wraz z innymi nadmorskimi kurortami tworzy tak zwane Wybrzeże Bałtyckie . Jak więc sama nazwa wskazuje, Darłowo jest...