Fontanna Pomnik Rybaka w Darłowie

Znajduje się w centrum Darłowa nieopodal ratusza. Ta niezwykła fontanna pochodzi z 1919 roku. Głównym autorem i projektantem tego pomnika był Niemiec, Wilhelm Gross. Jak podają źródła Gross należał do bardzo wybitnych rzeźbiarzy w czasach sobie współczesnych. Jego prace były chętnie kupowane przez różne galerie i muzea.

Na szczycie pomnika znajduje się postać rybaka, a dookoła umiejscowione są płyty z brązu, na których przedstawiono historię dziejów Darłowa. Wybudowanie tego pomnika-fontanny jak podają źródła nie było przedsięwzięciem tanim, szczególnie, że rzeźbiarz który je wykonywał był bardzo sławny. Opłaciła go jedna z zamożniejszych rodzin mieszkających na terenie ówczesnego Darłowa. Była to rodzina do której należały liczne statki handlowe i żaglowce pływające po Bałtyku. Mowa tu o rodzinie Hemptenmacherów.

Pogoda Darłowo

Dzisiaj

7
Wiatr:
12 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
1.5 °C

Przewodnik Darłowo

Darłowo jest miastem znajdującym się w województwie zachodniopomorskim. Wraz z innymi nadmorskimi kurortami tworzy tak zwane Wybrzeże Bałtyckie . Jak więc sama nazwa wskazuje, Darłowo jest...