Przewodnik Dąbki

          Dąbki to uzdrowiskowa wieś usytuowana w województwie zachodniopomorskim. Wraz z innymi kurortami i miejscowościami tworzy tak zwane Wybrzeże Bałtyckie. Oprócz oblewających jej północną granicę wód Morza Bałtyckiego, leży również nad brzegiem jeziora Bukowo. Jezioro usytuowane jest w południowej części Dąbek, a jego powierzchnia sięga około 18 kilometrów kwadratowych. Jezioro Bukowo jest fenomenalnym miejscem dla wszystkich miłośników i pasjonatów wędkarstwa, gdyż w jego wodach występuje około 20 różnych gatunków ryb. Dąbki są kurortem, który bardzo ochoczo odwiedzany jest przez wielu turystów. Dąbki znajdują się po tej stronie Wybrzeża Bałtyckiego, którego geografia wskazuje na wybrzeże płaskie, szeroką plażę oraz otoczenie pasmem wydm. Flora jaka jest typowa dla tego rejonu to przede wszystkim sosna czarna oraz sosna zwyczajna.

         Wypoczynek spędza się w Dąbkach z wielu różnych powodów, jednak nierzadko przyjezdni biorą pod uwagę fakt, iż jest to miejscowość stricte uzdrowiskowa. Takie właściwości wynikają między innymi z tego, że klimat w jakim znajdują się Dąbki to strefa klimatu nadmorskiego- niezwykle korzystanie wpływającego na ludzki organizm i zdrowie. W leczeniu wielu różnorodnych schorzeń wykorzystuje się pewne konkretne cechy tego rodzaju strefy klimatycznej. Bardzo cenne są między innymi takie właściwości jak silniejszy wiatr, wyższa wilgotność powietrza czy też jego temperatura. Ze względu na taki charakter tej zachodniopomorskiej wsi, uchodzi ona za jeden z najbardziej czystych kurortów na terenie całego Wybrzeża Bałtyckiego.

           Na terenie Dąbek znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych, uzdrowiskowych czy też rehabilitacyjnych. To także kurort, w którym można wypocząć w centrum SPA. Uzdrowiskowemu pobytowi w Dąbkach sprzyja z pewnością także panująca tam cisza. Dąbki uchodzą za miejsce raczej spokojne, dlatego też są fenomenalną alternatywą na przykład dla rodzin z dziećmi bądź osób starszych. Nie stanowi to jednak reguły, gdyż ci turyści, którzy pożądają nieco innego rodzaju wypoczynku, także mają możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Dużą atrakcją dla tego regionu stanowi także możliwość uprawiania jazdy konnej. W okolicach Dąbek- w Bobolinie utworzona została stadnina konna, która funkcjonuje pod nazwą Ranczo Mustafa. Miejsce umożliwia obcowanie z naturą i z tymi wspaniałymi zwierzętami, poznając jednocześnie stopniowo tajniki jeździectwa, które z pewnością nie należy do rzeczy najłatwiejszych. 

          Dąbki są również fenomenalnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Znajdująca się przy jeziorze Bukowo przystań umożliwia wypożyczenie sprzętu wodnego- kajaków, wodnych rowerów czy też na przykład żaglówek. Znajdują się tam na przykład szlaki kajakowe, które mogą zabrać turystę w naprawdę fascynującą podróż. Dąbki zachęcają także do uprawiania turystyki rowerowej i pieszej, która także może zabrać podróżnika we wspaniałe rejony tego kurortu. Utworzone zostały pewne szlaki turystyczne, które opisane są odpowiednimi kolorami, określającymi trasę i stopień trudności jej pokonania.

Mapa Dąbki

Galeria zdjęć Dąbki

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl