Przewodnik Cichowo

          Cichowo to wieś położona w Wielkopolsce, w gminie Krzywiń, nad brzegiem Jeziora Cichowskiego. Jest to miejsce dla turystów w każdym wieku. W regionie jest dobrze rozwinięta sieć drogowa i czyste środowisko. Wody jeziora mają I klasę czystości, żyją w nim liczne gatunki ryb, jak sandacz, szczupak, płoć, węgorz, leszcz. Jest zadbana plaża i warunki do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa i windsurfingu. W okresie letnim w Cichowie odbywają się liczne imprezy plenerowe.
         

          Dużym zainteresowaniem cieszą się europejskie zawody konnych sikawek strażackich. Można trafić na zlot starych motocykli albo zjazd rycerstwa polskiego albo zawody hipiczne. Od 1999 roku działa skansen filmowy Soplicowo.
W skład skansenu wchodzą lamus, spichlerz, wozownia, stajnia, stodoła i kurnik. Zagrały one ekranizacji „Pana Tadeusza” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Działa tu druga w Europie lilipucia Kolejka Parkowa, rozstaw szyn wynosi 241 mm, a długość toru 900m. Repliki taboru zbudowane są w skali 1:6. Patronem kolejki jest Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych. W pobliskim Bieżyniu lub Kunowie można odbyć wycieczkę drezyną. W Kunowie w tarkcie takiej wycieczki można zwiedzić muzeum kolejowe.
         

          Można odwiedzić również okoliczne miejscowości: Lubiń z klasztorem benedyktynów, Turew (tam jest pałac Chłapowskich), Racot i słynną stadninę koni, Kórnik z pałacem i arboretum (oraz Białą Damą), Gostyń i bazylikę na Świętej Górze. Można wybrać się do Leszna do Akwawitu albo na wycieczkę samolotem turystycznym lub balonem. Leszno to jest miasto, gdzie zawsze dzieje się coś ciekawego, czasem największy problem to wybór imprezy.
Przez Cichowo prowadzi Szlak Dziesięciu Jezior. Łączy on jeziora Pojezierza Krzywińskiego. Znaczne różnice wysokości powodują, że można podziwiać dalekie krajobrazy. Ziemiański Szlak Rowerowy liczy 245 km. Jest to kilka szlaków prowadzących z Poznania do Rawicza. Łączą one ciekawostki krajoznawcze, architektoniczne i przyrodnicze. Jego charakter określa się jako wielkopolski, kojarzy się z dworkami szlacheckimi i zapachem dojrzałych zbóż.
Cichowo to oryginalna miejscowość o zdecydowanie turystycznym charakterze, idealna na rodzinne spędzanie czasu. Tutaj małe i duże dzieci na pewno nie będą się nudzić.

Pogoda Cichowo

Dzisiaj

9
Wiatr:
4 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
10.5 °C

Mapa Cichowo

Galeria zdjęć Cichowo

Zobacz zdjęcia uczestników konkursu foto w serwisie e-nocleg.pl

Okoliczne miejscowości

Noclegi Cichowo