Przewodnik Brzeźnica

                  Wiele z nich dzięki swojemu położeniu geograficznemu jest niezwykle atrakcyjnych pod względem turystycznym. Wiele z nich proponuje niesamowite widoki i krajobrazy, dzięki którym pobyt w takim miejscu może okazać się naprawdę fascynującym przeżyciem. Jedną z wsi, która mimo niewielkich rozmiarów, oferuje przybywającym tam turystom takie właśnie wrażenia jest Brzeźnica. Wieś należy administracyjnie do województwa dolnośląskiego. Jest częścią powiatu ząbkowickiego i tworzy gminę Bardo. W okresie, kiedy województwo dolnośląskie jeszcze nie istniało - zostało utworzone i uwzględnione administracyjnie w roku 1999, zarówno Brzeźnica jak i wszystkie pozostałe miejscowości tworzące gminę Brado przez 13 lat były częścią województwa wałbrzyskiego. Gmina Brado łączy w sobie zarówno miejskie jak i wiejskie jednostki administracyjne. Należą do nich oprócz Brzeźnicy takie Sołectwa jak Dębowina, Dzbanów, Grochowa, Janowiec, Laskówka, Opolnica, Potworów oraz Przyłęk. Sąsiednimi gminami są natomiast gmina Kamieniec Ząbkowicki, Kłodzko, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie a także gmina Złoty Stok.

                Całkowita powierzchnia, jaką zajmuje gmina Bardo wynosi nieco ponad 73 kilometrów kwadratowych, co stanowi zaledwie nieco ponad 9% powierzchni całego obszaru zajmowanego przez powiat ząbkowicki. Tereny gminy można podzielić na użytki rolne, które zajmują około 43% całkowitej powierzchni oraz użytki leśne, które zajmują 48% tworzących ją terenów. Całkowita liczba mieszkańców gminy Bardo sięga około 5500 osób. Sama miejscowość Brzeźnica jest chętnie odwiedzana przez turystów. Na jej terenie prowadzone są gospodarstwa agroturystyczne, w których odwiedzający Brzeźnicę turyści mogą znaleźć miejsca noclegowe. Mieszkańcy Brzeźnicy zajmujący się prowadzeniem gospodarstw agroturystycznych zachęcają do odkrywania tej dolnośląskiej wsi krok po kroku. Wiedzą, że skrywa ona w sobie wiele zakątków, które po prostu warto zobaczyć na własne oczy.

Brzeźnica posiada niezwykłe walory przyrodnicze, które w sposób ścisły powiązane są w jej usytuowaniem. Przepiękne widoki rozciągające się z tej niezwykle urokliwej wsi potrafią naprawdę zachwycić. Jest to miejsce z pewnością spokojne i ciche. Turysta przyjeżdżający do Brzeźnicy może rozkoszować się tym co daje mu natura. To fenomenalne miejsce, w którym każdy zaganiany i przemęczony miejskim pośpiechem człowiek, może odnaleźć harmonię. To także bardzo atrakcyjne okolice, umożliwiające turyście odkrywanie nowych zakątków. Warto udać się na przykład w stronę gminy Kłodzko z siedzibą w mieście o tej samym nazwie, na terenie których zwiedzić można ciekawe obiekty i budowle. Kłodzko może okazać się fenomenalną alternatywą dla wszystkich tych, którzy są entuzjastami zwiedzania. Miasto to oferuje także liczne kompleksy parkowe, w których pobyt może okazać się naprawdę pełen wrażeń. Brzeźnica jest doskonałym przykładem dolnośląskiej wsi, która ze względu na niesamowite walory przyrodnicze, niszczy powszechnie przyjęty, często niestety bardzo mylnie, obraz Dolnego Śląska.

Pogoda Brzeźnica

Dzisiaj

11
Wiatr:
6 km/h
Opady:
1 mm
T. odczuwalna:
13 °C

Mapa Brzeźnica