Przewodnik Adamkowo

Adamkowo jest wsią położoną na północno-zachodnim skraju województwa kujawsko-pomorskiego. Powstała tam bardzo ciekawa inicjatywa, która na pewno zainteresuje wszystkich miłośników sztuki oraz natury. W Adamkowie znajduje się bowiem Ptasia Wioska, która jest idealna dla turystyki pieszej oraz rowerowej i pozwala aktywnie, ciekawie spędzić czas.

Można uświadczyć tam wiele atrakcji, np. Przydrożne Muzeum Ptaka, w którym znajduje się wiele drewnianych i kamiennych rzeźb, stojących na otwartej przestrzeni. Kolejnym ciekawym miejscem jest bez wątpienia 2,5-kilometrowa ścieżka ornitologiczna, która oferuje wędrówkę w pięknej okolicy podziwiając przy okazji przeróżne, nieraz rzadkie, gatunki ptaków.

Koniecznie trzeba także zobaczyć Aleję Wyczółkowskiego, gdzie można zobaczyć zachowaną w naturalnym stanie przyrodę. Dodatkowo w pobliżu znajdują się także plenery malarskie czy rzeźbiarskie, w których wystawione są dzieła młodych artystów. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, które są dostępne dla wszystkich: dzieci, młodzieży, dorosłych.

W zależności od sezonu turystycznego przygotowane są także inne atrakcje, wszelkie informacji można znaleźć na stronie internetowej. W Adamkowie znajduje się także specjalna trasa spacerowa, idealna dla miłośników nordic walking.

Pogoda Adamkowo

Dzisiaj

13
Wiatr:
14 km/h
Opady:
0 mm
T. odczuwalna:
10.5 °C

Mapa Adamkowo

Okoliczne miejscowości