Znajdź swój wymarzony nocleg

Potrzanowo
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Agroturystyka

Noclegi Potrzanowo

Potrzanowo to jedna z najbardziej malowniczych wsi Wielkopolski. Oddalona od Skoków o 2,5 km, otoczona jest czterema jeziorami: Włókna z wyznaczonym kąpieliskiem, Lipka, Maciejak oraz Budziszewskie. Potrzanowo przyciąga do siebie turystów szukających spokoju i wytchnienia od codziennej pracy oraz hałasu. Tutejsze krajobrazy to lasy, łąki, pola i jeziora. W okolicy wsi znajduje się kurhan (tumulus), czyli rodzaj mogiły w kształcie kopca, w którym znajduje się komora grobowa. Legenda głosi, że w tutejszym kurhanie pochowani są razem ojciec z synem, którzy to mieliby odebrać sobie życie z powodu nieszczęśliwego zakochania. Z kolei po drugiej stronie Jeziora Włókna znajduje się kolejne wzgórze, zwane Szwedzką Górką.

Nocowanie w Potrzanowie

Najbardziej popularną formą zakwaterowania są urocze obiekty agroturystyczne. To doskonały wybór dla rodzin z dziećmi i wszystkich szukających ciszy i spokoju. Nierzadko gospodarze oferują dostęp do grilla, placu zabaw, a nawet sprzęt wodny. We wsi Potrzanowo znajdziemy również tanie noclegi w pokojach gościnnych oraz kwaterach prywatnych.

Blisko natury

Wielkopolska zaprasza przede wszystkim na rześkie spacery wśród bujnych lasów, odwiedzanie nieznanych dotąd zakątków oraz korzystanie z uroków wsi. W Potrzanowie możemy zażywać kąpieli w tutejszym jeziorze albo skusić się na rower wodny. Dla aktywnie spędzających czas polecamy wybrać się na wycieczkę rowerową szlakiem R9, o łącznej długości 44 km! A po solidnym wysiłku, połóżmy się na zasłużony relaks na trawie i rozkoszujmy urokiem natury.

10
od 50 PLN

Relax 4 all

Agroturystyka, 62-085 Potrzanowo , Włókna 7a

Noclegi w okolicy

46
od 100 PLN

W Starym Sadzie

Agroturystyka, Bolechówko, 17 km od miejscowości Potrzanowo
18
od 100 PLN

Kołodziejówka

Agroturystyka, Ocieszyn, 21 km od miejscowości Potrzanowo
13
od 240 PLN

Agroturystyka pod Bocianem

Agroturystyka, Pobiedziska, 23 km od miejscowości Potrzanowo
53
od 50 PLN

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ZAŚCIANEK- PECNA

Agroturystyka, Pecna, 56 km od miejscowości Potrzanowo
Partner e-nocleg.pl
27
od 700 PLN

Pensjonat "Na Skrzynce"

Agroturystyka, Powidz, 60 km od miejscowości Potrzanowo
1 2