Zadzwoń
Napisz

Ośrodek Rehabilitacyjno- Wypoczynkowy "KRYSTYNA"

Sanatoria, 28-131 Solec-Zdrój, ul.Krakowska 7 zobacz na mapie

Typ obiektu:
Sanatoria

Województwo:
świętokrzyskie

Region:
Góry Świętokrzyskie

Przy kontakcie telefonicznym prosimy powołać się na serwis e-nocleg.pl
Zadzwoń
Napisz
Strona www

Rezerwacja

Przyjazd
Wyjazd
Pokój wieloosobowy
Nazwa
Osoby
Cena całkowita
35,00 zł
35,00 zł za dzień
30,00 zł
30,00 zł za dzień
25,00 zł
25,00 zł za dzień

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy "KRYSTYNA" działa w Solcu Zdroju na rzecz osób niepełnosprawnych  od 1999r. Wcześniej byliśmy tylko pensjonatem świadczącym usługi noclegowe i prowadzącym całodzienne wyżywienie dla swoich gości i gości z zewnątrz. Ośrodek pracuje cały rok.
Wchwili obecnej dysponujemy 60 miejscami noclegowymi w pokojach 1, 2, 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym lub studio. Posiadamy także 4 pokoje z łazienką na korytarzu w tańszej wersji cenowej. Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizory,  60% pokoi posiada balkony. Pokoje są w standartowym wyposażeniu - tapczany jednoosobowe, szafy, szafki nocne, stoliczki, krzesła, półki przyścienne, elementy dekoracyjne, lampki nocne, radia, bezpłatne telewizory z pięcioma programami, ręczniki, szklanki, talerzyki (dodatkowe sztućce można wypożyczyć ze stołówki). Na każdym piętrze znajdują sie czajniki elektryczne. Łazienki mają kabiny prysznicowe (niektóre dodatkowo wanny i oporęczowanie dla osób niepełnosprawnych), umywalki, ubikacje. W nowej części wszystkie pokoje zostały oddane do użytku w 2005r.
Nasi goście maja dostęp do lodówki i miejsca do prasowania oraz rowerków stacjonarnych. Pokoje są codziennie bezpłatnie sprzątane, na życzenie gości zmieniamy w trakcie ich pobytu ręczniki i pościel.
Stołówka dla gości Ośrodka oraz osób dochodzących z innych pensjonatów serwuje  pyszne domowe posiłki - prowadzimy całodzienne wyżywienie z możliwościami zastosowania różnych diet, także wegetariańskiej. Łącznie stołówka dysponuje ponad 70 miejscami.
Wskład całodziennego wyżywienia wchodzi:
-śniadanie- zupa mleczna i porcja śniadaniowa,
- obiad- dwa dania i deser,
- kolacja- zawsze cos gorącego i porcja kolacyjna.
Zawsze otwarci jesteśmy na propozycje zmiany jadłospisu i inne sugestie i uwagi naszych bywalców.
Organizujemy także wczasy pracownicze, kolonie, ferie, zielone szkoły, zorganizowane pobyty dla osób z warsztatów terapii zajęciowej, zakładów pracy chronionej, domów pomocy społecznej, podopiecznych fundacji itp. a dla gości z zewnątrz także przyjęcia okolicznościowe typu wesela, komunie, chrzciny, urodziny i inne imprezy zorganizowane.
Przyjmujemy nie tylko osoby prywatne ale i z dofinansowaniem z PFRON - posiadamy aktualne wpisy do rejestru ośrodków i organizatorów mogących organizować turnusy rehabilitacyjne dla osób ze schorzeniami narządu ruchu, układu krążenia, neurologicznymi, reumatycznymi,  dermatologicznymi, z upośledzeniem umysłowym oraz cukrzycą.
W Ośrodku znajdują sie gabinety lekarski, pielęgniarski i zabiegowe. Nasi kuracjusze mogą korzystać ze stałej pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej oraz z szerokiej gamy zabiegów rehabilitacyjnych.
Na miejscu oferujemy następujące zabiegi:: - masaże klasyczne, mechaniczne, wibracyjne, - MRS-2000 (pole magnetyczne), prądy interferencyjne i inne, - lasery, lampy, inhalacje, - okłady borowinowe, krioterapia, okłady żelowe ciepłe i zimne, - gimnastyka indywidualna na przywieszkach. Można także skorzystać z zabiegu oczyszczającego organizm z toksyn Body Detox, masażu relaksacyjno-leczniczego Ma-uri oraz terapii światłem i kamieniami szlachetnymi Theragem.
Osoby słabo poruszające się i mające zlecenie na dowóz od naszego lekarza zawozimy na kąpiele siarkowe lub kwasowęglowe do oddalonego o około 400m innego ośrodka.
Oprócz rehabilitacji można tu także brać udział w codziennych zajęciach rekreacyjnych jak spotkania z lekarzem, dietetykiem, pielęgniarką, prelekcje i pogadanki na temat homeopatii, ziołolecznictwa, światłoterapii, magnetoterapii, oczyszczania organizmu z toksyn oraz wieczorków konkursowych z nagrodami, tanecznych, grilli, wycieczek, itp.
Wokresie zimowym zapraszamy na atrakcyjne cenowo pobyty z dieta wegetariańską, zabiegami, nauką medytacji i uzdrawianiem duszy i ciała.
Na terenie ośrodka znajduje sie biblioteka z czytelnią, plac na   grilla, plac zabaw dla dzieci, telewizja satelitarna w sali ogólnej, bezprzewodowy internet WI-FI oraz bezpłatne miejsca parkingowe. W recepcji ośrodka można także wypożyczać rożne gry, rowery czy kijki do NORDIC WALKING.
Osoby pragnące odpocząć, mogą to zrobić wśród zieleni w ogrodzie ośrodka, na leżakach lub ławeczkach wokół urokliwej fontanny.
Przyjmujemy osoby z dziećmi oraz za odpłatnością  z niewielkimi zwierzętami.
Jesteśmy niedużym, rodzinnym ośrodkiem przyjmującym każdego pensjonariusza z sercem. Chcemy,aby każdy czuł się u nas jak u siebie w domu i aby zaznał nie tylko pomocy dla ciała poprzez rehabilitację ale także spokoju duchowego.
Rezerwacji należy dokonywać z minimum dwumiesięcznym wyprzedzeniem z powodu dużego obłożenia miejsc. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie - 41 37 76 145, emailowo - [email protected]ądź listownie na adres ORW "KRYSTYNA", ul. Krakowska 7, 28-131 Solec Zdrój.
                                            SERDECZNIE  DO  NAS  ZAPRASZAMY  !!!

Udogodnienia

  • udogodnienia dla rodzin z dziećmi
  • akceptujemy zwierzęta domowe
  • miejsce na ognisko
  • wypożyczalnia rowerów
  • plac zabaw dla dzieci
  • stołówka
  • udogodnienia dla niepełnosprawnych
Liczba odsłon: -

Zapytaj o nocleg

Przyjazd
Wyjazd

Mapa