Znajdź swój wymarzony nocleg

Murowana Goślina
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Motele

Noclegi Murowana Goślina

Murowana Goślina to położona 20 km od Poznania kameralna i turystyczna miejscowość. Pierwotnie była położoną na wzgórzu osadą o nazwie Górka, obecną nazwę zawdzięcza rycerzom, którzy w 1200 roku wznieśli tu wieżę mieszkalną z granitowych ciosów. Murowana Goślina leży w dolinie rzeki Trojanki i w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego “Puszcza Zielonka”. Znajdują się oznakowane szlaki rowerowe, liczące sobie ponad 500 km długości. W pobliskim Kamińsku, Okońcu i Wojnówku można zażywać kąpieli w wyznaczonych kąpieliskach albo uprawiać sporty wodne. Murowana Goślina jest dobrą bazą noclegowo-wypadową oraz doskonałym miejscem na odpoczynek.

Noclegi w Murowanej Goślinie

W miejscowości prężnie rozwija się sektor usług wypoczynkowych. Największą popularnością cieszy się agroturystyka. Ciekawym rozwiązaniem jest zamieszkanie w pałacu lub dworku. Murowana Goślina oferuje turystom nocleg przez cały rok w tanich pokojach gościnnych oraz prywatnych kwaterach. W mieście znajduje się kilkanaście hoteli z licznymi udogodnieniami.

Atrakcje rowerowe

Ze względu na swoje położenie przy Parku Krajobrazowym, miejscowość stwarza idealne warunki do jazdy na rowerze. Wokół Puszczy biegnie Szlak Kościołów Drewnianych, a na trasie polecamy zatrzymać się przy uroczym XVII-wiecznym kościółku w Długiej Goślinie. Do Gośliny przyjeżdża się przede wszystkim latem, kiedy pogoda sprzyja rześkim spacerom i turystycznym wycieczkom. Jednak warto odwiedzić te rejony również na wiosnę. Bowiem urzeknie nas ona morzem białych konwalii, rosnących na nizinach rezerwatu “Śnieżycowy Jar” w Starczanowie.

Brak ofert spełniających Twoje kryteria

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy ofert spełniających wybrane przez Ciebie kryteria

Brak wyników wyszukiwania
1 2