Znajdź swój wymarzony nocleg

Sromowce Wyżne
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Domy weselne

Noclegi Sromowce Wyżne

Sromowce Wyżne to urokliwa wieś położona w województwie małopolskim, w gminie Czorsztyn, w Pieninach. Od powstania Zbiornika Czorsztyńskiego zauważalny jest znaczny napływ turystów do miejscowości i dziś uznawana jest ona za jeden z najlepszych miejsc do wypoczynku w Pieninach. Najpopularniejszą formą rozrywki w Sromowcach Wyżnych jest spływ Dunajcem. Jednak miejscowość ma do zaoferowania dużo więcej - między innymi zwiedzanie historycznych zabytków. Jednym z nich jest kościół pw. św. Stanisława BM, obok którego stoją pomniki ówczesnych właścicieli ziemi i fundatorów - rodziny Drochojowskich. W miejscowości znajduje się również słynna góra - Zamczysko, która swoją nazwę zawdzięcza istniejącemu tu w XV wieku zamkowi, który pełnił wówczas funkcję strażnicy. Dziś po zamku nie ma śladu - pozostały jednak legendy i nazwa góry.

Nocleg w Sromowcach Wyżnych

Planując wakacje w Pieninach, warto uprzednio zarezerwować nocleg, który będzie spełniał nasze wymagania. W tym celu warto skorzystać z portalu e-nocleg.pl, na którym z łatwością porównamy dostępne w danym terminie obiekty i dokonamy rezerwacji. W Sromowcach Wyżnych dominują obiekty agroturystyczne, których właściciele dokładają wszelkich starań, aby goście czuli się swojsko i przytulnie. Ponadto, we wsi do dyspozycji turystów przeznaczone są kwatery oraz pokoje gościnne.

Aktywnie w Sromowcach Wyżnych

Sromowce Wyżne słyną z idealnego wypoczynku na świeżym powietrzu, z pięknymi widokami na całe Tatry. Występujące tu ścieżki rowerowe umożliwiają eksploracji terenów aktywnie. Naturalne występowanie Dunajca daje możliwość na uprawianie turystyki kajakarskiej. Dlatego będąc tutaj nie sposób się nudzić! Przekonaj się sam.

Brak ofert spełniających Twoje kryteria

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy ofert spełniających wybrane przez Ciebie kryteria

Brak wyników wyszukiwania
1 2