Apartamenty Słoneczne Kubuś KUDOWA ZDRÓJ

noclegi Kudowa-Zdrój, Apartamenty

Oferta jest zablokowana.


W Y P R Z E D A Ż  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TYLKO DO KOŃCA września 2015 R. !!!

TYLKO   30,00   PLN ZA OSOBĘ ZA APARTAMENT -(KAWALERKI), KTÓRY KOSZTOWAŁ W SEZONIE LETNIM 2014 R.-  55 PLN OD OSOBY!!!    (plus 4 zł. opłata uzdrowiskowa na rzecz Gminy Kudowa Zdrój).

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY!!!

Opis Obiektu -  "KUBUŚ"

-dom położony przy głównej ulicy, 3 min. spacerem do centrum, park zdrojowy, nowoczesny aquapark.
-piękny widok na pobliski las
-5 km. do parku narodowego gór stołowych (szczeliniec, błędne skały)
-możliwość wyjazdów fakultatywnych do czech, m. in. praga, aderspach, zoo safari, oraz do austrii, wiedeń
-w pobliżu granica z czechami, czeskie piwo, urocze miasteczko nachod z własnym browarem "primator"

Kudowa Zdrój - atrakcje turystyczne

Miasto leży w najbardziej wysuniętej na zachód części Kotliny Kłodzkiej, tuż przy granicy z Czechami. Położone jest na wysokości od 370 do 420 m n.p.m. u podnóża Gór Stołowych. Odznacza się łagodnym klimatem i malowniczymi krajobrazami. Jest jednym z najstarszych uzdrowisk w Europie. Źródła wód leczniczych odkryto tu w XVII w. Pierwsze urządzenia kąpielowe powstały  już w 1636 r. Kudowa została przyłączona do Polski w 1945 r. i wtedy też otrzymała prawa miejskie.

Obecnie jest cenionym miastem uzdrowiskowym. Licznie występujące tu źródła wód mineralnych ( szczawy ) zachęcają do połączenia wypoczynku  z podreperowaniem zdrowia. Stąd liczne sanatoria i zakłady przyrodolecznicze.

Kudowa jest również bardzo atrakcyjna turystycznie. Blisko stąd w Góry Stołowe, które zaskakują przedziwnymi formami, zaliczając się do rzadkich osobliwości w Europie. Wędrówki po nich dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń. Również  Czechy umożliwiają atrakcyjne wycieczki do bardzo ciekawych miejscowości jak chociażby Nachod czy Nove Mesto n/Metuji.

Najczęściej odwiedzanym obiektem w Kudowie jest niewątpliwie Pijalnia Wód Mineralnych położona w pięknym Parku Zdrojowym, założonym w XVIII wieku. W parku mieści się powstałe w tym samym czasie sanatorium "Zameczek". Sama pijalnia została zbudowana dopiero na początku XX wieku. Atrakcją dla dzieci ( ale nie tylko ) będzie z pewnością Muzeum Zabawek. Zebrano tu zabawki z całego świata, niektóre bardzo stare. Można  obejrzeć kolekcje lalek, miniaturowe meble, modele kolejek i całą masę innych ciekawych zabawek wykonanych z przeróżnych materiałów od drewna poczynając, poprzez glinę, porcelanę, po żeliwo i cynę.

W pobliskiej Czermnej, będącej właściwie dzielnicą Kudowy, znajduje się słynna Kaplica Czaszek. Jest ona jedną z nielicznych w  Europie kaplic, której wystrój stanowią warstwowo ułożone czaszki i piszczele ok. 3 tys. osób zmarłych wskutek wojen i epidemii. Również w Czermnej znajduje się Ruchoma Szopka, wykonana w latach 1896-1924 przez Frantiska Stepana. Składa się na nią  250 ruchomych figurek, wystruganych ręcznie w lipowym drewnie.

Dla amatorów wodnych szaleństw godny polecenia jest Aqua Park "Wodny Świat" z odnawialnymi źródłami energii. Nowoczesny basen pływacki z 6 torami, jaccuzi, sauną, a nawet sztuczną rzeką jest niewątpliwie wielką atrakcją, zwłaszcza w deszczowe dni.

Atrakcją dla melomanów są odbywające się w Kudowie, corocznie w sierpniu, festiwale moniuszkowskie. W czasie takich masowych imprez trudniej o wolne miejsca noclegowe.

Udogodnienia

 • basen kryty
 • dostęp do komputera i internetu
 • dostęp do TV
 • miejsca na ognisko, grill
 • możliwość zabrania zwierząt
 • ogólnodostępna kuchnia
 • parking
 • plac zabaw dla dzieci
 • pokoje z łazienkami
 • udogodnienia dla rodzin z dziećmi
 • wyciąg narciarski w okolicy
 • wypożyczalnia rowerów
 • wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
 • wypożyczalnia sprzętu pływającego

Ostatnio przeglądane oferty

W tym miejscu automatycznie będą pojawiać się prezentacje ofert które były ostatnio przeglądane.

Twój schowek jest pusty

Aby zapamiętać ofertę w schowku, zaznacz przycisk "schowek" przy interesującym Cię obiekcie.