Znajdź swój wymarzony nocleg

Wronki
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Spa

Noclegi Wronki

Wronki to położona na skraju Puszczy Noteckiej wielkopolska miejscowość. Rozgraniczona przez rzekę Wartę z gęstymi sosnowymi borami stanowi idealne miejsce na spokojne wakacje. Miasto przyciąga turystów głównie w sezonie letnim, jednak wielu z nich powraca do Wronek jesienią. Bowiem Puszcza Notecka stanowi istny raj dla grzybiarzy, a tutejsze tereny nazywane są powszechnie “Krainą Tysięcy Grzybów”. Znajdziemy w nich kurki, koźlaki, podgrzybki i borowiki szlachetne. W mieście warto odwiedzić etnograficzne Muzeum Ziemi Wronieckiej, którego wystawy podzielone są na działy, np. historyczny, archeologiczny, czy też łowiecko-przyrodniczy.

Wronki Noclegi

Wronki oferują turystom bogatą bazę noclegowo-gastronomiczną. Znajdują się tu gospodarstwa agroturystyczne oraz urocze pokoje w prywatnych kwaterach. Obiekty zlokalizowane są w różnych częściach miasta. Możemy zdecydować się na hotel albo willę w centrum Wronek. Rodziny z dziećmi najchętniej wybierają pensjonaty i obiekty agroturystyczne, których gospodarze gorliwie dbają o zachowanie klimatu wielkopolskiej wsi.

Atrakcje i odpoczynek

Bliskość jezior oraz gęstych terenów zielonych sprzyja aktywnemu odpoczynkowi. Takimi miejscami są z pewnością kąpieliska w Wartosławiu oraz Chojnie (z wypożyczalnią sprzętów wodnych). Ponadto w samych Wronkach możemy uczestniczyć w zorganizowanych spływach kajakowych oraz rejsów po rzece Warcie. Dla rowerzystów oraz fanów nordic-walking zostały utworzone liczne szlaki turystyczne. Znajdują się tu aż cztery szlaki rowerowe. Bardzo ciekawa jest Ścieżka Sosnowym szlakiem, na której możemy dowiedzieć się więcej o zasadach ochrony lasu, jego warstwowej budowie oraz poznać charakterystyczne dla puszczy drzewa. Wronki to wspaniała i malownicza miejscowość. Jest otwarta na turystów szukających odpoczynku, rowerzystów oraz dla rodzin z dziećmi.

Brak ofert spełniających Twoje kryteria

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy ofert spełniających wybrane przez Ciebie kryteria

Brak wyników wyszukiwania
1 2