Znajdź swój wymarzony nocleg

Ostrowsko
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Motele

Noclegi Ostrowsko

Ostrowsko to urocza podhalańska wioska, powiatu nowotarskiego oraz gminy Nowy Targ. Pierwsze wzmianki o miejscowości datują się na 1251 rok, a jej nazwa pojawia się na przełomie XIV i XV wieku jako włość rycerska. W XVII wieku zmieniona na włość ostrowską z własnym starostą. Obecnie to położona u podnóża Gorców turystyczna wioska, która dostarcza przyjezdnym przede wszystkim ciszy, spokoju oraz bliskości z naturą. Tutejsze rejony to miejsca do uprawiania turystyki pieszej, rowerowe, wodnej, a nawet konnej. Stanowi bazę wypadową zarówno w Gorce, jak i Tatry.

Ostrowsko Noclegi

Ostrowsko to kameralna miejscowość, dlatego baza noclegowa to kilka gospodarstw agroturystycznych. Nocowanie w Ostrowsku jest tanie i stanowi dobrą alternatywę dla tłocznych ośrodków wypoczynkowych. Okolice wsi oferują pensjonaty, domki letniskowe, pokoje gościnne oraz kwatery prywatne. Większość obiektów dostosowana jest do potrzeb rodzin z dziećmi.

Nasze Polskie Podhale

Ostrowsko to typowa podhalańska miejscowość. Podhale to region nie tylko geograficzny, leżący u podnóża Tatr oraz dorzecza Dunajca, ale również kulturowy. Podhalanie to najoryginalniejsza grupa etnograficzna ludności polskiej z charakterystyczną gwarą, która często mylona jest z typową gwarą góralską. Unikalna jest również kuchnia podhalańska, która zawiera w sobie wszystkie produkty możliwe do wyprodukowania przez górala, bez zbędnego przetwarzania. Bryjkę albo kwaśnicę możemy zjeść nie tylko w dobrych, lokalnych restauracjach, ale często także z gospodarzami naszego obiektu noclegowego, którzy specjalnie dla nas mogą ugotować tradycyjną podhalańską zupkę. Nie mylmy jej z kapuśniakiem!

Brak ofert spełniających Twoje kryteria

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy ofert spełniających wybrane przez Ciebie kryteria

Brak wyników wyszukiwania
1 2