Znajdź swój wymarzony nocleg

Obidowa
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Camping, pola namiotowe

Noclegi Obidowa

Obidowa to urzekająca wieś turystyczna, położona w zachodnich Gorcach, w głębokich dolinach potoku Lepietnica i jego dopływu Obidowca. Wieś położona jest na wysokościach 720-1310 m.n.p.m, co sprawia, że jest jedną z najwyżej położonych miejscowości w Polsce. Z powstaniem Obidowej związana jest legenda. Początkiem XVII wieku, król Polski Jan III Sobieski przemierzał drogę królewskim traktem z Budapesztu do Krakowa. Przebywając na terenach dzisiejszej Obidowej, król zadecydował zrobić postój, aby się posilić i napoić. Wówczas sekretarz króla napisał na pobliskim drzewie “tu obiadował król Polski”. W wyniku wieloletnich przekazów pasterskich, na pamiątkę tego wydarzenia, przyjęta została nazwa miejscowości - Obidowa.

Nocleg w Obidowej

Obidowa, dzięki korzystnym warunkom przyrodniczym, rozwija swoją infrastrukturę turystyczną. Dzięki temu, turyści odwiedzający miejscowość mogą liczyć na ciekawą ofertę noclegową. Przydatnym narzędziem, które sprawdza się podczas rezerwacji zakwaterowania są serwisy turystyczne - takie jak e-nocleg.pl. Dzięki obszernej bazie noclegowej, ciekawym ofertom pokoi gościnnych, apartamentów, czy pensjonatów - z łatwością wybierzesz obiekt dla siebie!

Raj narciarstwa biegowego

Obidowa jest miejscowością, która szczególnie dba o tradycję i historię tego miejsca. Od lat popularnością cieszy się tutaj narciarstwo biegowe. W celu zaspokojenia potrzeb biegaczy, powstała ponad 11-kilometrowa trasa, z Obidowej na Turbacz. Trasa została stworzona w ramach projektu “Śladami Olimpijczyków” i ma za zadanie popularyzowanie tą formę sportu wśród Polaków.

Brak ofert spełniających Twoje kryteria

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy ofert spełniających wybrane przez Ciebie kryteria

Brak wyników wyszukiwania
1 2