Znajdź swój wymarzony nocleg

Nowy Dwór Gdański
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Agroturystyka

Noclegi Nowy Dwór Gdański

Nowy Dwór Gdański to miasto położone w centralnej części Żuław Wiślanych, nad rzeką Tugą, w województwie Pomorskim. Za początek funkcjonowania miasta przyjmuje się przybicie rodziny Loitzów oraz wybudowanie przez nich dworu w 1548 roku. Zapoczątkowało to budowę innych domostw w obrębie posiadłości Loitzów, przekształcając ulicę w dzielnicę. Pomimo burzliwej historii miejsca, oraz częstych zmian własnościowych, w Nowym Dworze Gdańskim do dziś zachowały się tak fascynujące obiekty, jak Dom Podcieniowy.

Noclegi w Nowym Dworze Gdańskim

Nowy Dwór Gdański stanowi świetną bazę wypadową nad polskie wybrzeże - miasto jest położone zaledwie 20 kilometrów od plaż. Ponadto, w sezonie letnim miasto jest mniej oblegane przez turystów - co z pewnością docenią miłośnicy ciszy i spokoju. Dlatego planując wakacje nad morzem, warto wcześniej zarezerwować dopasowany do naszym potrzeb nocleg. Pomoże nam w tym e-nocleg.pl, który posiadając obszerną bazę noclegów z całej Polski, pozwala na porównanie wielu ofert, w jednym miejscu.

Hotel w Nowym Dworze Gdańskim

Spacer po Nowym Dworze Gdańskim, to swoista podróż w czasie. Obiekty, które się tutaj znajdują prezentują różne epoki i różne wpływy kulturowe. Również niewątpliwą atrakcją dla turystów jest wizyta w Żuławskim Parku Historycznym. W muzeum dostępne są stałe ekspozycje takie jak: “Stolica Żuław. Delta Wisły”, czy „Na polskim polderze. Z dziejów mennonitów – niderlandzkiej mniejszości religijnej”. Atrakcje dostępne w Nowym Dworze Gdańskim, oraz dogodna lokalizacja, sprawia, że miasto jest zdecydowanie ciekawym pomysłem na spędzenie wakacji.

Brak ofert spełniających Twoje kryteria

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy ofert spełniających wybrane przez Ciebie kryteria

Brak wyników wyszukiwania

Noclegi w okolicy

3
od 30 PLN

Orzechowe Ranczo

Agroturystyka, Wiślina, 27 km od miejscowości Nowy Dwór Gdański
7
od 45 PLN

Och Hostel

Agroturystyka, Gdynia, 51 km od miejscowości Nowy Dwór Gdański
1 2