Znajdź swój wymarzony nocleg

Niepołomice
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Kwatery

Noclegi Niepołomice

Niepołomice to małopolskie miasto powiatu wielickiego, które wchodzi w skład aglomeracji krakowskiej. Leży na pograniczu Niziny Nadwiślańskiej, Pogórza Bocheńskiego oraz Pogórza Wielickiego. Z kolei południowo-wschodnie rejony miasta to obszar przepięknej i chronionej Puszczy Niepołomickiej. To właśnie zajmująca 12 tysięcy hektarów Puszcza jest jedną z głównych atrakcji turystycznych oraz tym, co przyciąga mieszkańców okolicznego Krakowa. Na terenie Puszczy wytyczone są ścieżki spacerowe, dla biegaczy, rowerzystów, a nawet konnych jeźdźców. Niepołomice oddalone są od Krakowa zaledwie o 20 km, stąd stanowi świetną bazę wypadowo-noclegową, aby odpocząć na łonie natury oraz zwiedzić historyczny gród Króla Kraka.

Noclegi w Niepołomicach

Najbardziej spektakularnym oraz luksusowym miejscem noclegowym w Niepołomicach jest Hotel położony na Zamku Królewskim. To jedyny takiego rodzaju hotel w Polsce. Oferuje pokoje wśród tych samych ścian, które zamieszkiwane były przez Polskich Królów, w tym Kazimierza Wielkiego. W mieście znajdziemy również tańsze obiekty noclegowe. Popularna wśród turystów jest agroturystyka. Niepołomice oferują również tanie noclegi w prywatnych kwaterach, pensjonatach oraz pokojach gościnnych.

Historyczne Niepołomice

Początki miasta Niepołomice sięgają okresu pierwszych Piastów oraz organizowania się Państwa Polskiego. Puszcza Niepołomicka była ulubionym miejscem polowań książąt piastowskich. Z kolei najważniejszym obiektem w Niepołomicach był Zamek Królewski, zbudowany przez nikogo innego, jak samego Kazimierza Wielkiego. On również wystawił gotycki kościół, będący ważnym obiektem sakralnym miasta. W okresie jagiellońskim, zamek stanowił drugą po Wawelu królewską siedzibę, dlatego też kronikarz Jan Długosz nazywał miasto drugą stolicą Polski. Obecnie na terenie Zamku znajduje się hotel, a odrestaurowane komnaty są miejscem odbywania się licznych wystaw, przedstawień oraz koncertów.

Brak ofert spełniających Twoje kryteria

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy ofert spełniających wybrane przez Ciebie kryteria

Brak wyników wyszukiwania

Noclegi w okolicy

10
od 50 PLN

Pokoje gościnne w centrum.

Kwatery, Kraków, 20 km od miejscowości Niepołomice
25
od 370 PLN

Kwatery pracownicze pok. 2 os z łazienką/37zł-

Kwatery, Piekary, 30 km od miejscowości Niepołomice
1 2