Znajdź swój wymarzony nocleg

Międzychód
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Pałace, dworki

Noclegi Międzychód

Międzychód to bardzo urocza miejscowość Krainy Stu Jezior. Położona nad rzeką Wartą w Kotlinie Gorzowskiej. Okolice miasta to liczne jeziora, lasy, bajeczne krajobrazy oraz rześkie powietrze. Z kolei samo miasto znane jest z ciekawego układu urbanistycznego. Położone jest na przesmyku między jeziorem, a rzeką. Rynek uchodzi za jeden z najbardziej malowniczych na terenie Wielkopolski. Charakteryzuje się wąskimi uliczkami, z którego możemy zajrzeć zarówno na Wartę, jak i nad jezioro.

Noclegi w Międzychodzie

Baza gastronomiczno-noclegowa jest bardzo rozwinięta na terenie gminy Międzychodzie. Urokliwe obiekty agroturystyczne zapraszają na spokojny i cichy odpoczynek, z dala od miejskiego zgiełku. Znajdują się również tanie pokoje oraz domki letniskowe. Skorzystajmy z dobrych porównywarek i wybierzmy najbardziej odpowiedni dla naszych potrzeb nocleg.

Atrakcje Międzychód

Najbardziej charakterystyczną atrakcją miasta jest Laufpompa, czyli artezyjskie źródło ujęte w żeliwną pompę. Woda bije z głębokości ok. 90 metrów, a do tego posiada właściwości lecznicze. W samym Międzychodzie warto zobaczyć kościół pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela z XVI wieku oraz znajdujący się przy kościele Niepokalanego Serca Maryi cmentarz z barokowymi nagrobkami. Warto zajrzeć do Muzeum Regionalnego, a dla aktywnych polecamy trasę turystyczną “Szlakiem sławnych międzychodzian”. Nie zapomnijmy, że okolice miasta to kompleks jezior oraz terenów leśnych, gdzie możemy zrelaksować się na łonie natury.

Brak ofert spełniających Twoje kryteria

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy ofert spełniających wybrane przez Ciebie kryteria

Brak wyników wyszukiwania
1 2