Znajdź swój wymarzony nocleg

Jantar
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Schroniska

Noclegi Jantar

Jantar, to po litewsku bursztyn, a w Polsce- znana miejscowość turystyczna nad morzem Bałtyckim. Położona na pograniczu Mierzei Wiślanej oraz Żuław Wiślanych. Otoczona jest gęstymi lasami iglasto-liściastymi, z szeroką plażą, przystanią morską dla rybaków oraz morskim kąpieliskiem. Ze względu na swoje położenie oraz bogactwo bursztynów corocznie przyciąga do siebie rzesze turystów. Również tych spoza Europy, ponieważ w Jantarze odbywają się Mistrzostwa Świata w poławianiu bursztynu. Uroczą atrakcją w sezonie letnim jest możliwość poruszania się po miejscowości zabytkową trasą kolejki wąskotorowej. Rodziny często korzystają z krytej pływalni, ofert szkoły jeździeckiej, czy też robią wycieczki do Indiańskiej Wioski oraz mini zoo, znajdującego się w Centrum Rodzinnej Rekreacji. W Jantarze sezon letni jest intensywny i dostarcza wielu wrażeń przyjezdnym turystom. Warto się tu zatrzymać choćby na chwilę, aby wyłowić prawdziwy bursztyn.

Jantar noclegi

Jeżeli nie wiesz gdzie zatrzymać się w Jantarze, polecamy wybrać miejsce w pokoju w prywatnym obiekcie. Są to najczęściej wybierane opcje noclegu. Oferta pokoi jest ogromna i przede wszystkim różnorodna. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać te, które zlokalizowane są bliżej plaży, albo te w centrum. Stamtąd będziemy mieć bliżej do tutejszych atrakcji oraz miejscowej kolejki. W Jantarze znajdziemy zarówno droższe pensjonaty, jak i tanie pokoje gościnne.

Plaża i bursztyn

Jantar od początku swojego istnienia związany jest z bursztynem. Najbardziej ceniony był przez Cesarstwo Rzymskie. To właśnie w okolicach Jantaru rozpoczynał się dawny Szlak Bursztynowy. Co roku mają miejsce Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, do którego eliminacje odbywają się w innych pobliskich miejscowościach. Do Jantaru przyjeżdża się jeszcze dla jednego powodu- tutejszej plaży, która uchodzi za jedną z najszerszych na całym polskim wybrzeżu z miałkim, żółtym piaskiem oraz kolorowymi rybackimi kutrami. Na tej plaży organizowany jest co roku Turniej Piłki Nożnej Plażowej o Bursztynowy Puchar.

Brak ofert spełniających Twoje kryteria

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy ofert spełniających wybrane przez Ciebie kryteria

Brak wyników wyszukiwania
1 2