Znajdź swój wymarzony nocleg

Domaniewice
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Apartamenty

Noclegi Domaniewice

Domaniewice to mała miejscowość położona w województwie Małopolskim, na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Nazwa miejscowości związana jest z legendą, która głosi, że dowódca przejeżdżających przez te tereny wojsk ujrzał ludzi pracujących w polu. Kiedy nie widział zabudowań (ponieważ znajdowały się one za wzniesieniem) dowódca miał krzyknąć “Ludzi widzę, ale doma nie widzę”. Słowa “doma nie widzę” zapoczątkowała nazewnictwo miejscowości. Jak było naprawdę, zapewne się nie dowiemy. Faktem jest jednak, że Domaniewice to miejsce z historią, oraz pięknem przyrody wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej - jednego z najpiękniejszych rejonów turystycznych w Polsce.

Nocleg w Domaniewicach

Interesują Cię wakacje w Domaniewicach? A może szukasz noclegu w bliskości z Jurą Krakowsko-Częstochowską? W każdym z przypadków warto skorzystać z e-nocleg.pl, który posiada obszerną bazę noclegową. Dzięki temu z łatwością porównasz najpopularniejsze noclegi, ustawisz według ceny i udogodnieniom. Nie czekaj, wypróbuj już dziś!

Szlakiem Orlich Gniazd

W Domaniewicach znajduje się obszar Doliny Wodącej - jest to teren z licznymi ostańcami skalnymi, oraz malowniczymi jaskiniami. Dolinie Wodącej znajduje się wywierzysko w Czarnym Lesie, które jest najlepiej zachowanym obszarem wód wypływających z podziemia, na całym obszarze wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Niewątpliwie, Domaniewice mogą być dumne ze swoich walorów przyrodniczych. Jednak to, co przyciąga turystów jak magnes - to szlak Orlich Gniazd. Jest to system zamków średniowiecznych, występujących na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wybudowanych z polecenia Kazimierza Wielkiego w celach obronnych. Dziś, stanowią one imponujące, białe pozostałości po ich dawnej świetności.

Brak ofert spełniających Twoje kryteria

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy ofert spełniających wybrane przez Ciebie kryteria

Brak wyników wyszukiwania

Noclegi w okolicy

7
od 30 PLN

Agroturystyka w Kołaczówce koło Ojcowa

Apartamenty, Ojców, 23 km od miejscowości Domaniewice
Partner e-nocleg.pl
15
od 40 PLN

Pokoje Gościnne w Ojcowie OPALÓWKI

(2)
Apartamenty, Ojców, 23 km od miejscowości Domaniewice
1 2