Znajdź swój wymarzony nocleg

Czempiń
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Spa

Noclegi Czempiń

Czempiń to spokojna miejscowość w województwie wielkopolskim. Atutem Czempinia jest jego położenie: od centrum Poznania dzieli je zaledwie 34 km, a do Leszna 39 km. Jest dobrą bazą wypadową dla turystów, którzy chcą uniknąć miastowego zgiełku. Miejscowość jest kameralna, a przez to cicha i spokojna. Daje wiele możliwości, aby się zrelaksować oraz zaczerpnąć świeżego powietrza. W końcu krajobrazy wielkopolski to przed wszystkim lasy, łąki i pola. Na obszarze gminy Czempiń znajduje się część Agroekologicznego Parku Krajobrazowego im. gen. Chłapowskiego. W tym czarującym miejscu odnajdziemy aż 270 gatunków różnorodnych roślin oraz 43 gatunki motyli. Zobaczymy tu daniele, jenoty, bobry oraz wydry. Liczne są obiekty architektoniczne (dworki, pałace), a także pozostałości po działalności człowieka z czasów prehistorycznych.

Czempiń noclegi

Czempiń to kameralna miejscowość i znajduje się tu niewiele obiektów noclegowych. Dla przyjezdnych Czempiń oferuje pokoje gościnne oraz pensjonaty. Znajdziemy tu także uroczy zajazd oraz obiekt gastronomiczno-hotelarski.

Zabytki w Czempiniu

Będąc w Czempiniu należy przede wszystkim udać się do barokowego pałacu wybudowanego na planie prostokąta. Jego powstanie datuje się na 1729 rok i w ciągu kolejnych wieków był wielokrotnie przebudowywany. Nie bez powodu uznaje się go za jeden z najbardziej reprezentacyjnych i szykownych barokowych rezydencji Wielkopolski. Wokół obiektu rozciąga się park z lipowymi alejkami. Warto zobaczyć położony nieopodal kościół pw. św. Michała Archanioła z 1899 roku. Zbudowany w stylu romańskim, posiada gotycką figurę Madonny z XV wieku oraz obraz Matki Bożej Pocieszenia z XVII wieku.

Brak ofert spełniających Twoje kryteria

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy ofert spełniających wybrane przez Ciebie kryteria

Brak wyników wyszukiwania
1 2