Znajdź swój wymarzony nocleg

Cichowo
1 gość Edytuj

Aktywne filtry

Pałace, dworki

Noclegi Cichowo

Cichowo to piękna wieś w województwie wielkopolskim w regionie pojezierza leszczyńskiego. Przyciąga turystów szukających spokoju o każdej porze roku. Latem można zażywać kąpieli w jeziorze cichowskim oraz uprawiać sporty wodne, jesienią wybrać się na grzyby do pobliskiego lasu, a zimą obowiązkowo wziąć udział w kuligu konnym zaprzęgiem. Z kolei sam region bogaty jest w liczne pałace i dworki, na których bywała niegdyś szlachta, czy wielcy poeci. Częstym gościem był Adam Mickiewicz, na którego cześć został utworzony szlak Mickiewiczowski, którego trasę obejmuje znany Skansen Soplicowo.

Cichowo nocowanie

Cichowo bogate jest w różnorodne ośrodki wypoczynkowe. Dla rodzin z dziećmi polecamy wybrać te z dostępem do placu zabaw i innymi atrakcjami. Nad jeziorem cichowskim znajdują się domki letniskowe. Jest to zdecydowanie tańsza opcja i również atrakcyjna, jeżeli jesteśmy z naszymi pociechami. Najpopularniejszą formą nocowania są obiekty w gospodarstwach agroturystycznych.

Pan Tadeusz i Skansen Filmowy Soplicowo

Skansen Soplicowo to wspaniały kompleks turystyczno-rozrywkowy. Jego historia sięga korzeni polskiej literatury oraz kinematografii. To tutaj odbyła się ekranizacja “Pana Tadeusza” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Odbudowane budowle filmowe obecnie pełnią kulturalno-turystyczną funkcję. Dopełnieniem filmowej scenografii jest Dwór Sopliców, otwarty w 2011 roku. Na terenie całego obiektu organizowane są liczne imprezy tematyczne, bankiety oraz targi filmowe. Okolice jezior oraz lasów zachęcają do orzeźwiających spacerów, a także aktywnego spędzania czasu.

Brak ofert spełniających Twoje kryteria

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy ofert spełniających wybrane przez Ciebie kryteria

Brak wyników wyszukiwania

Noclegi w okolicy

7
od 30 PLN

Boduszewo Palac

Pałace, dworki, Murowana Goślina, 64 km od miejscowości Cichowo
1 2