Zakopane - co warto zobaczyć?

Zakopane - co warto zobaczyć?

Zakopane to popularna wakacyjna destynacja w Polsce. Co roku miasto licznie odwiedzają turyści zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Ze względu na ilość atrakcji i wyjątkowy klimat, chętnie przybywają tu rodziny, grupy przyjaciół czy pary. Zakopane to także idealne miejsce na spędzenie Bożego Narodzenia, pozwalające poczuć atmosferę świąt w góralskiej oprawie. Wciąż rozwija się tutaj baza noclegowa, oferująca różnego rodzaju formy zakwaterowania oraz przyjmująca turystów ze zwierzętami. Szukasz oferty jaką są noclegi w Zakopanem? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki ofert i przekonaj się, jak łatwo wynająć nocleg za pośrednictwem naszej strony! W Zakopanem każdy miłośnik aktywnego wypoczynku i zapierających dech w piersi widoków znajdzie coś dla siebie.

Atrakcje w Zakopanem

Zakopane co warto zobaczyć Zakopane to raj dla osób lubujących się w zdobywaniu górskich szczytów, jak i podziwiania pięknych widoków bez wysokogórskiej wspinaczki. W centrum Zakopanego mieszczą się Krupówki, które są bardzo lubianym przez turystów deptakiem. Tu można posilić się w restauracji po całym dniu przemierzania szlaków, jak i zapoznać się z tradycyjną sztuką ludową. Znajdują się tutaj liczne kramiki i stragany z popularnymi w regionie wyrobami, na przykład ze skóry, czy z ludowymi ubraniami. W Zakopanem do zwiedzenia jest słynna skocznia narciarska oraz interesujące muzea, a wśród nich na przykład Muzeum Karola Szymanowskiego. Ciesząca się popularnością atrakcja to także Muzeum Figur Woskowych, posiadające podobizny wielu znanych postaci, z którymi można zrobić sobie zdjęcie. Dla miłośników wodnych rozrywek, chętnie wybieraną atrakcją jest Aqua Park z licznymi basenami i krętymi zjeżdżalniami.

Zakopane – co robić podczas pobytu?

Największa atrakcja urlopu w Zakopanem to jednakże podziwianie górskich widoków, czy to pozostając w mieście czy korzystając ze szlaków. Zakopane to dobra baza wypadowa, by wybrać się nad Morskie Oko czy na zwiedzanie uroczych dolin, jak na przykład Dolina Chochołowska lub Kościeliska, do których bez problemu dotrzeć można samochodem lub lokalnymi busami. Najpopularniejsze szczyty do zdobycia podczas pobytu w Zakopanem to bez wątpienia Giewont, Kasprowy Wierch, na który dostać można się także korzystając z górskiej kolejki, oraz Świnica. Przemierzanie górskich szlaków to nie tylko niesamowite widoki, a również aktywny wypoczynek. Dla osób lubiących sport idealną opcją będzie wypożyczenie rowerów i zorganizowanie wycieczki. Zależnie od osobistych preferencji, każdy bez problemu wybierze odpowiednią dla siebie formę spędzania wolnego czasu w Zakopanem.

Zakopane – co zobaczyć w weekend?

Zakopane oferuje mnóstwo atrakcji, co sprawia, że nie ma tu czasu na nudę. Jednakże wielu turystów decyduje się spędzić w tym pięknym mieście tylko weekend. W przypadku krótkiego pobytu najlepiej zastanowić się nad swoimi indywidualnymi preferencjami. Dla niektórych obowiązkową atrakcją będzie zdobycie choćby jednego szczytu. Dla innych przechadzanie się urokliwymi dolinami, a dla jeszcze innych spacerowanie po Krupówkach. W czasie weekendowego pobytu można też zwiedzić muzeum. Intersującym miejscem do zobaczenia jest także Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Zwykle krótkie wyjazdy są bardzo intensywne. Po całym dniu spędzonym na zapoznawaniu się z miejscowymi atrakcjami czy na szlaku warto odpocząć, udając się na przykład do jednej z tradycyjnych restauracji. Dzięki licznym atrakcjom, weekend w Zakopanem należeć będzie do udanych.

zakopane co robić podczas pobytu

Zakopane – jakie atrakcje jesienią?

Wiele osób lubi podziwiać złotą, polską jesień. Zakopane to idealne miejsce, by napawać się jej urokami. Po sezonie na ulicach miasta, jak i na szlakach zjawia się mniej turystów, co umożliwia większe skupienie i kontemplację piękna przyrody. Zwłaszcza dla tych, którzy wolą uniknąć wakacyjnego zgiełku, ta pora na pobyt w górach będzie odpowiednia. Zanim spadną pierwsze śniegi, większość szlaków jest jeszcze czynna i pozwala na niesamowite wędrówki. Zakopane jest ochoczo odwiedzane również w okresie zimowym. Przybywają tu wówczas fani  sportów, takich jak na przykład narciarstwo, a wśród nich liczne rodziny z dziećmi. Niezwykle popularną opcją w ostatnich latach jest również spędzanie całymi rodzinami Bożego Narodzenia w Zakopanem. Wiele ośrodków oferuje przyjęcia wigilijne, co pozwala wczuć się w atmosferę świąt i zasmakować tradycyjnych przysmaków.

Zakopane – gdzie warto zjeść?

Wybierając się do Zakopanego, warto spróbować regionalnych przysmaków. Do takich niezaprzeczalnie zaliczają się oscypki, czyli produkowane przez górali według tradycyjnej receptury sery. Znany w regionie przysmak to także zupa kwaśnica czy moskole – placki z ziemniaków. Aby skosztować regionalnych dań, najlepiej udać się do jednej z restauracji na Krupówkach. Zdobywając natomiast górskie szczyty, dobrym pomysłem będzie zatrzymanie się na szlaku i odwiedzenie górskiego schroniska. Aby nabrać energii na dalszą wspinaczkę, można posilić się pyszną, gorącą szarlotką i wypić kubek mocnej kawy. Zakopane oferuje wiele przysmaków, które zyskują swoich zwolenników.

Niezależnie od pory roku, w której zamierza się odwiedzić Zakopane, miasto przyciąga mnóstwem atrakcji.